Quell+ – gra zmuszająca do myślenia (PL)

Quell+ to aplikacja autorstwa Fallen Tree Games. Ku mojej (i pewnie Waszej radości), gra jest dostępna w języku polskim, dzięki czemu osoby będące na bakier z angielskim dadzą sobie świetnie radę. Główną bohaterką produkcji jest kropla wody. Twórcy oferują użytkownikom ponad 80 leveli pełnych relaksacyjnej muzyki i sympatycznej rozgrywki.

Celem gracza jest zebranie wszystkim perełek z planszy przy pomocy kropli deszczu. Każda plansza otoczona jest kamiennym murem. W każdym poziomie widzimy minimalną ilość ruchów w jakiej możliwe jest pokonanie planszy. Jeżeli będziemy potrzebować ich więcej – nic się nie stanie, lecz nie uzyskamy takiej ilości punktów, jaka jest przewidziana za perfekcyjne przejście planszy.

W trakcie gry spotkamy się z obiektami, które mogą pomóc nam w grze, bądź spowodować spore problemy. W niektórych poziomach poukrywane są klejnoty, które dają nam dodatkowe punkty. By się do nich dostać, musimy uderzać kilkakrotnie w betonowe bloczki i monitorować który z nich pęknie pod naszym naporem.

Z pewnością zdarzy Wam się zebrać monety podczas zabawy. Możecie je spożytkować na odblokowanie rozwiązania, bądź pokazanie ukrytych kamyczków w ścianach. Jeżeli macie nadmiar gotówki, możecie kupić sobie pakiety udogodnień.

W całej grze do zebrania jest 301 pereł i 84 klejnoty. Dzięki połączeniu z Game Center możemy wykonywać achievementsy, oraz rywalizować z innymi graczami. Poziomy posiadają bardzo różnorodne nazwy, które w pewien sposób są w stanie pomóc nam w zabawie. Jeżeli level nazywa się ,,bez odwrotu”, oznacza to, że prawdopodobnie jednorazowy ruch będzie niemożliwy do powtórzenia (bo skutkiem powrotu będzie zaklinowanie się w danej przestrzeni).

Jeżeli chodzi o trudność, to sądzę, że każdy kto zaczyna grę od 1 poziomu, powinien sobie poradzić. Trudność wzrasta cyklicznie, dzięki czemu ewentualnych różnic tak mocno nie odczuwamy. Polecam!

Pobierz w AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button