Zumi – mobilna wersja polskiego lokalizatora internetowego

Jesteś umówiony na spotkanie z klientem, lecz nie wiesz dokładnie, gdzie znajduje się kawiarnia, w której macie się spotkać? A może masz ochotę na zakupy w obcym dla siebie mieście, lecz boisz się, że nie będziesz w stanie dotrzeć do Centrum Handlowego? Dzięki aplikacji oferowanej przez serwis Zumi.pl już nigdy więcej nie będziesz miał podobnych problemów, ponieważ zaprowadzi Cię ona wszędzie tam, gdzie tylko zapragniesz.

Strona internetowa Zumi.pl ruszyła kilka ładnych lat temu, lecz w tym czasie udało jej się zyskać już sporą rzeszę zwolenników. Z racji tego, że polski lokalizator internetowy zaczął odnotowywać coraz większą liczbę wejść na swoją witrynę, jego twórcy postanowili otworzyć się na rynek mobilny, wzorując się przy tym pewnie na Google Maps.

Aplikacja Zumi umożliwia nam automatyczne ustalenie naszej lokalizacji, jednak możemy oczywiście wyłączyć tę opcję i manualnie wybierać miejsce naszego aktualnego pobytu.

Do najważniejszych funkcji oferowanych przez program bez wątpienia należy wyszukiwarka, która wyświetla nam się od razu po uruchomieniu aplikacji. Zasad działania nie trzeba pewnie zbytnio przedstawiać, chodzi przecież po prostu o to, by wpisać interesującą nas frazę bądź lokalizację, a potem czekać jak program pokaże nam ciekawe dla nas miejsca na mapie.

Warto również dodać, że Zumi oferuje nam wyznaczanie trasy do wybranego przez nas celu. Niestety, nie ma możliwości wybrania budynku z dokładnością co do numeru, przez co możemy mieć niekiedy problem z wyszukaniem konkretnego miejsca znajdującego się na długiej i krętej ulicy.

To, co najbardziej przykuło naszą uwagę podczas sprawdzania funkcji oferowanych przez program Zumi, to na pewno opcja „Koło mnie”. Działa ona w taki sposób, że wyszukujemy miejsca znajdujące się w naszej okolicy (np. pizzerie) po czym uruchamiamy kamerę w naszym urządzeniu i kierujemy ją w stronę naszej ulicy, a aplikacja zaznacza miejsca znalezionych wcześniej punktów.

Jeżeli, ktoś chce spróbować, jakie jeszcze opcje oferuje nam program przygotowany przez Zumi.pl, to zapraszamy wszystkich do pobierania aplikacji z Android Marketu oraz AppStore. Oczywiście, aplikacja jest bezpłatna.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button