Zgaduj – jak dobrze znasz swoją ojczyznę?

Polacy, wbrew pozorom, lubią dowiadywać się różnych ciekawostek dotyczących ich ojczyzny. Widać to nie tylko w telewizji, gdzie popularny jest program „Kocham Cię, Polsko”, lecz ostatnio także w Android Markecie, w którym znaleźć można bardzo ciekawą aplikację „Zgaduj”.

Opisywanej przez nas aplikacji nie można zaliczyć do grona produkcji, które mogą pochwalić się świetną trójwymiarową grafiką. Nie znajdziecie w niej także dopracowanych efektów dźwiękowych, jednak mimo wszystko gorąco możemy ją polecić każdemu naszemu Czytelnikowi. A dlaczego? Ponieważ jest dobra na nudę, a dodatkowo pozwala nam nauczyć się czegoś nowego.

Program „Zgaduj” to swego rodzaju multimedialny quiz, który pozwoli Ci sprawdzić wiedzę na temat naszego pięknego kraju. W aplikacji znaleźć można około 400 pytań z kilku głównych kategorii, takich jak: sport, historia, rozrywka i geografia. Jeżeli więc szukasz produkcji, która zajmie Ci dłuższą chwilę, to twór Polaka, Łukasza Kobylińskiego, na pewno przypadnie Ci do gustu, tym bardziej, że cały czas jest on aktualizowany.

Do dyspozycji użytkowników quizu „Zgaduj” są dwa tryby gry. Pierwszy pozwala nam na bezstresową grę, czyli trening. Drugi natomiast to Turniej, w którym na zastanowienie się nad odpowiedzią na pytanie jest konkretna liczba czasu.

Co ciekawe, w przypadku, gdy błędnie odpowiemy na konkretne pytanie, aplikacja daje nam możliwość poczytania Wikipedii i poszerzenia wiedzy na temat Polski.

Atutem opisywanego przez nas programu jest bez wątpienia również fakt, że jest on zupełnie bezpłatny (LINK). Oczywiście, jak już wspomnieliśmy, „Zgaduj” nie zapewni nam takiej rozrywki jak chociażby Angry Birds, ale na pewno pozwoli nam dowiedzieć się czegoś nowego o Polsce.

Mamy też nadzieję, że autor aplikacji z czasem będzie dodawał kolejne pytania, bowiem gdy już raz zdecydujemy się przebrnąć przez wszystkie kategorie, używanie programu mija się z celem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button