Zarządzanie pieniędzmi w telefonie, czyli spis aplikacji bankowych

Urządzenia mobilne odgrywają w dzisiejszych czasach bardzo znaczącą rolę w naszym życiu i tak naprawdę możemy za ich pomocą zrobić niemal wszystko, co chcemy – na przykład czytać książki czy też kupować w sklepie internetowym. Ostatnio bardzo popularne w naszym kraju stało się natomiast korzystanie z aplikacji bankowych, których pojawia się na rynku coraz więcej. Dzięki tym programom możemy w dowolnym miejscu sprawdzić stan konta, zrobić przelew, a nawet zamieścić pieniądze na lokacie.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez polskie banki aplikacjami na mobilne systemy operacyjne:

 

mBank

Aplikacja dostępna jest na Androida i iOS-a. Za jej pomocą klienci banku mogą załatwić to samo, co za pomocą tradycyjnego systemu transakcyjnego, to znaczy mają możliwość sprawdzenia aktualnego salda konta, wykonywania przelewów czy też sprawdzenia historii transakcji.

Dodatkowym atutem tej aplikacji jest fakt, że posiada ona opcję dla osób inwestujących. Dzięki temu możemy sprawdzić posiadane przez nas papiery wartościowe oraz fundusze inwestycyjne.

mBank dał również klientom w swojej aplikacji możliwość zarządzaniem lokatami, co oznacza, że możemy zakładać nowe lokaty, likwidować stare, a także sprawdzać stan bieżących.

Ciekawą opcją programu jest bez wątpienia także lokalizator bankomatów, wpłatomatów, Centrów Finansowych i mKIOSKÓW

Oczywiście program jest dla klientów banku dostępny za darmo. Możemy go ściągnąć z Android Marketu lub AppStore.

ING Bank Śląski


Kolejnym bankiem, który postarał się o aplikację na urządzenia mobilne jest dobrze wszystkim znane ING. Program tego banku póki co działa jedynie na systemie operacyjnym iOS, choć przedstawiciele ING zapowiadają, że INGMobile wkrótce będzie dostępne także dla korzystających z Androida.

Jakie funkcje oferuje nam INGMobile? Przede wszystkim wszystkie podstawowe, takie jak przegląd aktualnego stanu konta czy historii transakcji oraz wykonywanie przelewów.

Dodatkowo, każdy klient korzystający z aplikacji ING na iOS-ie w bardzo łatwy sposób może znaleźć najbliższy oddział bądź bankomat swojego banku dzięki dostępnemu geolokalizatorowi.

W programie udostępnionym przez Bank Śląski istnieje także opcja sprawdzenia aktualnego stanu naszych kredytów oraz pożyczek.

Narzędzie INGMobile dostępne jest w AppStore.

Raiffeisen Bank

Program udostępniony dla klientów Raiffeisen Banku to kolejna aplikacja bankowa godna uwagi, która dostępna jest nie tylko dla użytkowników Androida, ale także iOS-a.

Dzięki aplikacji „Mobilny Bank” możemy zarządzać swoim kontem bankowym dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Narzędzie oferuje najpotrzebniejsze funkcje dla każdego klienta.

W aplikacji Raiffeisen Banku dostajemy możliwość robienia przelewów, a także  zarządzania wszystkimi rachunkami, kredytami i lokatami. Oprócz tego dostępna jest opcja umożliwiająca doładowanie pre-paid oraz sprawdzanie aktualnych kursów najpopularniejszych walut.

Warto również dodać, że „Mobilny Bank” posiada opcje specjalne stworzone z myślą o kontach firmowych.

Aplikacja dostępna jest zarówno w Android Markecie, jak i AppStore.

Bank Zachodni WBK

Bank Zachodni WBK również posiada program przygotowany specjalnie z myślą o użytkownikach smartfonów. Jest on dostępny dla każdego posiadacza urządzenia z Androidem oraz iOS-em.

Co znajdziemy w aplikacji BZWBK24 Mobile? Przede wszystkim opcje umożliwiające sprawdzanie sald rachunków oraz wgląd w szczegóły oraz historie dotyczące kart płatniczych i inwestycji.

Jak w opisywanych przez nas wcześniej aplikacjach, także i w tej przygotowanej przez WBK istnieje możliwość wysłania przelewu oraz założenia nowej lokaty.

Co ciekawe BZWBK24 oferuje również możliwość zmiany kodu PIN oraz sprawdzania aktualnych kursów walut.

Mobilny program Banku Zachodniego WBK można pobrać z Marketu bądź AppStore.

Bank Millennium

W naszym artykule poświęconym aplikacjom bankowym, nie mogło zabraknąć też narzędzia mobilnego stworzonego z myślą o klientach Banku Millennium korzystających z Androida i iOS-a.

Aplikacja stworzona przez Millennium daje nam te same możliwości, co większość innych banków. W programie możemy sprawdzić między innymi stan konta oraz zarządzać lokatami.

Oprócz tego każdy klient może za pomocą tej aplikacji zrobić przelew, pobrać elektroniczny wyciąg z rachunku, a także wyszukać najbliższą placówkę banku bądź bankomat.

Narzędzie stworzone przez Bank Millennium daje dodatkowo również opcję doładowania telefonu, co z pewnością należy do bardzo wygodnych rozwiązań dla posiadających telefony komórkowe na karty.

Aplikację Banku Millennium znajdziecie w AppStore oraz Android Markecie.

Bank Pekao

Aplikacja oferowana przez Pekao to nie tylko program do zarządzania kontem, ale także dostęp do serwisów informacyjnych piszących o sprawach finansowych.

Jak wspomnieliśmy, program daje nam możliwość korzystania z dwóch części: informacyjnej oraz transakcyjnej. W tej pierwszej możemy między innymi sprawdzić aktualne kursy walut oraz promocje dostępne w Banku Pekao.

Jeśli chodzi natomiast o część transakcyjną, to umożliwia ona nam zarządzanie kontem, czyli sprawdzanie aktualnego stanu konta, wykonywanie przelewów oraz przeglądanie historii związanych z kredytami bądź płatnościami kartą.

Program udostępniony przez Pekao oferuje również swoim klientom zakładanie i rezygnowanie z lokat. Dostępna jest także wyszukiwarka oddziałów banku i bankomatów.

Aplikacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS-a.

 

Bank BPH

Bank BPH to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych banków w Polsce. Niestety, póki co klienci tego banku nie mają możliwości zarządzania swoim kontem za pomocą urządzenia przenośnego. Mimo to BPH oferuje w Android Markecie i AppStore bardzo ciekawą aplikację dotyczącą funduszy inwestycyjnych.

W programie oferowanym przez BPH dostępnych jest  kilka ciekawych opcji, takich jak na przykład informowanie o aktualnych wynikach funduszy inwestycyjnych.

Program daje także możliwość sprawdzania historii wyników osiąganych przez fundusze oraz pozwala nam na sprawdzenie aktualnej oferty banku BPH.

Warto dodać, że w aplikacji tej mamy możliwość wyświetlania wyników na dwa sposoby: za pomocą wykresu oraz kalkulatora stopy zwrotu.

Inteligo

Aplikacja internetowego banku Inteligo daje nam możliwość bezpłatnego generowania haseł i jednorazowych kodów potrzebnych do logowania w serwisie.

Niestety, póki co klienci tego banku nie mają możliwości zarządzania swoimi kontami z poziomu aplikacji. Jedyną opcją dostępną w androidowym programie Inteligo jest wejście na mobilną stroną banku.

Oczywiście, smartfonowa wersja strony internetowa Inteligo stworzona specjalnie z myślą o urządzeniach przenośnych daje możliwość korzystania z podstawowych funkcji, jednak z pewnością Inteligo powinno pomyśleć o programie do bezpośredniego zarządzania rachunkami i kartami.

Jest to bowiem o wiele wygodniejsze i szybsze, a to właśnie na wygodzie i błyskawicznym załatwieniu sprawy zależy obecnie wszystkim nowoczesnym klientom banków.

Narzędzie Inteligo dostępne jest dla urządzeń z Androidem i iOS-em. Można je ściągnąć z Android Marketu oraz AppStore.

Bank Handlowy

Na koniec naszego zestawienia przedstawimy Wam program na Androida oraz iOS-a dostępny dla wszystkich klientów korzystających z usług Banku Handlowego.

W aplikacji „Citi Mobile” dostępne są funkcje, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Korzystający z programu przygotowanego przez Citi Handlowy mają między innymi możliwość sprawdzenia aktualnego stanu konta czy stanu lokat.

Dodatkowo, w „Citi Mobile” istnieje możliwość zrobienia przelewu do dowolnego banku, sprawdzenia kursów walut, a nawet doładowania telefonu.

Jak każda aplikacja, również i ta udostępniona przez Bank Handlowy oferuje swoim klientom przeglądu najnowszych ofert przygotowanych przez Citi.

Aplikacja „Citi Mobile” dostępna jest w Android Markecie i AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button