Yelp – ciekawa „społecznościówka” na iOS-a i Androida

Od kilku dni posiadacze urządzeń z iOS-em oraz Androidem korzystać mogą z niezwykle popularnej na Zachodzie aplikacji społecznościowej o nazwie Yelp. Jeżeli ciekawi jesteście, co takiego ona oferuje, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Aplikacja Yelp została stworzona po to, by każdy jej użytkownik mógł w prosty i wygodny sposób znaleźć sklep czy miejsce idealnie dopasowane do jego potrzeb. Oczywiście, nie chodzi w tym przypadku jedynie o wyszukiwanie adresów lokali, lecz także czytanie recenzji na ich temat czy przeglądanie zdjęć.

Po założeniu konta w serwisie każdy otrzymuje możliwość pisania opinii na temat konkretnych miejsc, a także dodawania tych lokalizacji, których jeszcze nie ma w mapach programu. Ta druga opcja jest szansą dla osób prowadzących działalność i chcą wypromować swój biznes. Niestety, póki co w polskiej wersji baza dostępnych punktów mocno kuleje – w mapach nie ma bardzo dużej ilości sklepów, stacji benzynowych czy barów, a niektóre z nich wyświetlane są w złych miejscach.

W Yelpie istnieje możliwość wyszukiwania konkretnych miejsc w pobliżu naszej aktualnej lokalizacji. Dzięki temu możemy, na przykład, będąc w obcym mieście, znaleźć fajną knajpkę czy sklep z artykułami spożywczymi. Oczywiście, nic nie stoi też na przeszkodzie, by po prostu przeglądać oferty wszystkich propozycji z danej miejscowości.]

Ciekawostką jest fakt, że opisywany program korzysta z rozszerzonej rzeczywistości. Oznacza to, że potrafi on nakładać dostępne w nim miejsca na otaczającą użytkownika rzeczywistość.

Pod względem wizualnym aplikacja prezentuje się całkiem dobrze. W oczy rzucają się  w niej jedynie niekoniecznie dobrze zrobione tłumaczenia, które – mamy nadzieję – autorzy programu Yelp bardzo szybko poprawią.

Program z tego wpisu dostępny jest w Google Play i AppStore. Można pobrać go zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button