Wraithborne – kanadyjski hack & slash

Kanadyjskie studio Alpha Dog Games kilka dni temu opublikowało w AppStore swoją najnowszą grę – Wraithborne. Mimo że opisywana produkcja jest przedstawicielem dość „oklepanego” już gatunku  hack & slash, znaleźć w niej można kilka nowości, jakich na próżno szukać w innych tego typu grach dostępnych na iOS-a bądź Androida.

W grze Wraithborne wcielamy się w postać umięśnionego wojownika o białych włosach, którego zadaniem jest przywrócenie pokoju w pewnej magicznej krainie. Przyznać trzeba, że sama fabuła niezbyt zachęca nas do przeżycia wirtualnej przygody ze wspomnianym jegomościem, jednak rozgrywka robi to już znakomicie. Pod warunkiem, rzecz jasna, że ktoś nie jest uczulony na nieustanne dotykanie ekranu w celu niszczenia napotykanych na planszy przeciwników.

Jak przystało na typowego przedstawiciela hack & slashów, mobilny produkt od Alpha Dog Games pozwala nam wpływać na rozwój głównej postaci gry. W trakcie przechodzenia kolejnych misji mamy więc możliwość zdobywania punktów doświadczenia, zbierania różnego rodzaju bonusów oraz broni, a także odblokowywania magicznych run. Z tymi ostatnimi wiąże się pewna nowość.

Aby wykorzystać w Wraithborne jakikolwiek czar, potrzeba narysować na ekranie odpowiadający danemu zaklęciu symbol. Dopiero gdy uda nam się zrobić to, nie popełniając żadnego błędu, będziemy mogli sprawdzić, na co stać wybrane przez nas runę. Jest to całkiem ciekawe urozmaicenie rozgrywki, które sprawia, że nie jesteśmy skazywani na wspomniane już bezmyślnie stukanie  w ekran urządzenia.

Sterowanie w opisywanej produkcji wygląda jak w przypadku większości tego typu gier. Drogę kierowanemu bohaterowi wyznacza się, dotykając na mapie odpowiedniego miejsca, atakuje się – wybierając jednego z wrogów, a unika ciosów, stukając w ekran dwa razy.

Oprawa graficzna zastosowana w Wraithborne robi bardzo pozytywne wrażenie. Plansze sprawiają wrażenie niezwykle starannie i profesjonalnie przygotowanych. Świetnie swoje zadanie spełniają również dźwięki w grze, które nadają odpowiedniego klimatu i pozwalają przynajmniej na chwilę oderwać się od rzeczywistego świata.

Hack & slasha od Alpha Dog Games pobrać można z AppStore. Gra kosztuje niecałe trzy dolary, ale nie ma w niej ukrytych żadnych mikropłatności, co jest sporą zaletą.

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button