Winter Wake-Up – zimowy budzik na smartfona

Za naszymi oknami szaleje mróz, jednak – według najnowszych prognoz pogody – już niedługo dołączyć ma do niego jego przyjaciel, czyli śnieg. Z racji tego, że trzeba się pomału zacząć przygotowywać na odśnieżanie samochodów, postanowiliśmy przedstawić Wam dość ciekawą aplikację „Winter Wake-Up”, która potrafi obudzić nas wcześniej w przypadku, gdy w nocy spadnie śnieg. Zainteresowani? W takim razie czytajcie dalej.

Nie wiem, jak Wam, ale mnie już nieraz zdarzyła się tego rodzaju sytuacja, że przed pójściem spać nic nie wskazywało na to, że pogoda się pogorszy, a rano chodniki, drogi i mój samochód były zasypane przez śniegiem. Wówczas zdarzało się, że przez odśnieżanie spóźniłem się na zajęcia do szkoły lub umówione spotkanie.

Z racji tego, że w tym roku nie chciałem już doświadczyć podobnych przygód z białym puchem w roli głównej, postanowiłem przeszukać Android Market i znaleźć aplikację, która mi w tym pomoże. Początkowo sądziłem, że moje poszukiwania nie przyniosą zamierzonego rezultatu. Na szczęście się myliłem i po kilku minutach „zwiedzania” internetowego sklepu przystosowanego do systemu od Google udało mi się znaleźć to, czego szukałem – aplikację „Winter Wake-Up”.

Zasada działania opisywanego w tym wpisie programu jest dość prosta – przed pójściem spać ustawiamy budzik, jednak zanim go aktywujemy, musimy ustalić ile minut wcześniej program ma nas obudzić w razie, gdyby pogoda w nocy się pogorszyła i spadł śnieg lub przyszło gwałtowne ochłodzenie powodujące zamarznięcie szyb.

Sam pomysł, trzeba przyznać, jest naprawdę bardzo ciekawy. Również oprawa graficzna programu jest przyjemna dla oka, co przyczyniło się do tego, że zacząłem „Winter Wake-Up” używać również jako tradycyjnego budzika.

Niestety, żeby aplikacja działała prawidłowo musimy udostępnić jej przez całą noc dostęp do sieci (do obserwacji prognozy pogody). Nie możemy również ukryć faktu, że raz – z niewiadomych przyczyn – opisywany budzik stworzony przez BoondoggleBE po prostu nie zadzwonił, tak więc na pewno nie należy określać „Winter Wake-Up” mianem aplikacji niezawodnej.

Mimo wszystko, zachęcamy Was do pobierania (LINK) androidowego, zimowego budzika. Mamy nadzieję, że przypadnie on Wam do gustu, a jeżeli nawet nie, to nic nie stracicie, gdyż „Winter Wake-Up” jest całkowicie darmowy.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button