vCommunicator – prosty komunikator

Zapewne wielu z was pamięta jeszcze czasy, w których to Gadu – Gadu było bardzo popularne i używał go właściwie każdy. Aktualnie ono zastąpione zostało przez Facebooka, który służy aktualnie głównie do czatowania ze znajomymi. Podobny los spotkał tlen.pl.

Pozostali jednak użytkownicy gg i co ciekawe nadal jest ich dość sporo. Wiele firm do kontaktów między pracownikami w biurze używa właśnie tego protokołu, ponieważ numer GG pozwala na większą anonimowość niż chociażby dodawanie swoich współpracowników do znajomych na Facebooku.


Sprawdźmy więc alternatywę dla oficjalnej aplikacji, a mianowicie vCommunicator. Pierwsze, co rzuca się w oczy jest lekkość aplikacji. Jest ona pozbawiona właściwie wszystkiego co nie jest przeznaczone do rozmów. W oficjalnej aplikacji na początku musimy zobaczyć reklamę – tutaj tego nie znajdziemy. Lekkość tyczy się także rozmiaru programu. To wszystko sprawia, że program działa doskonale i nie ma mowy o spadkach wydajności.

Jeśli chodzi o ilość dostępnych opcji i możliwości konfiguracji, to ie znajdziemy tu nic szczególnego. Możliwość włączenia powiadomien o nowych aplikacjach oraz autostart czy obsługa awatarow. W sumie niczego więcej nie potrzeba. Najważniejsza funkcja, czyli przesyłanie wiadomości działa doskonale. Nie ma żadnych problemów, program działa zawsze i do tego zawsze poprawnie. Z tym miała kłopoty nawet oficjalna aplikacja.

Naprawdę warto rozglądać się za alternatywami programów producentów. Bardzo często są one o wiele lepsze niż te, których zaleca się używać. Właśnie tak jest w przypadku vCommunicator.

Za darmo w Google Play.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close