UM Meteo – dla tych, co szukają szczegółowej prognozy pogody

W Android Markecie znaleźć można wiele różnych aplikacji pogodowych. Większość z nich spełnia potrzeby dużej części posiadaczy smartfonów, jednak wśród naszych Czytelników na pewno znajdzie się przynajmniej jedna osoba, której zależy przede wszystkim na szczegółowej prognozie. I właśnie dla takich ludzi została stworzona opisywana przez nas w tym wpisie aplikacja „UM Meteo”, dzięki której już nigdy nie będziesz musiał zastanawiać się, czy za chwilę nie będzie padał deszcz.

Posiadając telefon HTC, nie mogę na pewno narzekać na brak ładnych widżetów pogodowych. Niestety, poza wyglądem, ostatnio zacząłem wymagać nieco więcej od „smartfonowej pogodynki” i właśnie dlatego rozpocząłem szukanie bardziej zaawansowanej aplikacji meteorologicznej.

Tak jak już napisałem na wstępie, znalezienie programu pogodowego w Android Markecie nie jest jakimś większym wyczynem. Większość z nich stawia jednak przede wszystkim na wygląd, a mnie bardziej zależało na użyteczności oraz  – co bardzo ważne – dużej sprawdzalności, co ostatecznie przyczyniło się do tego, że idealną dla siebie aplikację znalazłem dopiero po około półgodzinie (w między czasie instalowałem, testowałem inne). Z pewnością nie był to jednak czas stracony, bo UM Meteo naprawdę okazał się być dość zaawansowanym rozwiązaniem.

Już na początku opisu najważniejszych funkcji  opisywanego przez nas narzędzia należy zaznaczyć, że UM Meteo nie jest tym, czego szukają miłośnicy ładnie prezentującej się oprawy graficznej. Aplikacja stworzona przez Tomasza Adamowicza to bowiem program, który ma być przede wszystkim użyteczny, a nie dobrze wyglądający.

Jeśli chodzi o dane wyświetlane przez UM Meteo, to jest ich naprawdę spora ilość. Możemy dowiedzieć się, między innymi, ile wynosi temperatura powietrza, temperatura odczuwalna, a także sprawdzić poziom wilgotności względnej, wykresy przedstawiające prawdopodobieństwo spadnięcia śniegu bądź deszczu.

Warto też napisać, że w polskim programie meteorologicznym nie zabrakło też danych dotyczących ciśnienia atmosferycznego, co przyda się przede wszystkim meteopatom.

Oczywiście autor UM Meteo pomyślał o tych, co nie za bardzo mają ochotę odczytywać wykresy i właśnie dlatego w programie dostępna jest opcja „Komentarz”, w której dowiemy się co o aktualnej sytuacji pogodowej sądzi synoptyk.

Na koniec warto napisać, że w opisywanym przez nas programie dostępna jest bardzo duża baza miast, tak więc każdy z Was pewnie będzie mógł znaleźć swoją miejscowość lub też miejsce znajdujące się możliwie jak najbliżej aktualnego miejsca zamieszkania.

Program UM Meteo można pobrać z Android Marketu zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button