TVP.pl – aplikacja przygotowana przez polską Telewizję Publiczną

Na łamach naszego blogu mogliście znaleźć już recenzje aplikacji Ipla oraz TVN Player. Dzisiaj przyszedł czas, byśmy przedstawili Wam kolejny, również polski, program służący do oglądania ulubionych filmów i seriali. Tym razem jednak nie będzie to aplikacja stworzona przez prywatną firmę, a przez polską, raczej nielubianą wśród Polaków, telewizję publiczną. Jak na tle programów niepublicznych stacji telewizyjnych radzi sobie mobilny twór TVP? O tym dowiedzie się z dalszej części tego wpisu.

Mimo że podczas testów programu TVP na naszym sprzęcie żadnych problemów z jego działaniem nie odnotowaliśmy, w Google Play można znaleźć całą masę negatywnych komentarzy dotyczących aplikacji stworzonej przez polską telewizję publiczną.

Niektóre z tych opinii mówią o tym, że program nie łączy się z Internetem, natomiast inne – o całkowitej niemożności zainstalowania programu. Dlaczego postanowiliśmy już na samym początku poinformować Was o tego typu problemach dotyczących działania (bądź instalacji) opisywanej aplikacji? Otóż chcieliśmy dać Wam do zrozumienia, że aplikacja od TVP jest tak samo niedopracowana, jak sama telewizja, która ją stworzyła.

No dobrze, dość już tych narzekań – przejdźmy do omówienia głównych cech programu. Po pomyślnym zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji można nie tylko przeczytać główne wiadomości z kraju i ze świata, lecz również obejrzeć materiały video dotyczące konkretnej informacji. Według nas jest to bardzo dobry pomysł, dzięki któremu nie trzeba już mieć zainstalowanego żadnego programu przeznaczonego wyłącznie do czytania newsów dnia. Wszystko znaleźć można bowiem w programie TVP i to jest – przynajmniej my tak uważamy – duży atut tego narzędzia.

Oczywiście w aplikacji TVP nie mogło też zabraknąć zakładki VOD, dzięki której możemy obejrzeć – zupełnie za darmo – odcinki swoich ulubionych seriali oraz inne programy (również dokumentalne i publicystyczne) wyprodukowane przez polską telewizję publiczną.

Cały interfejs multimedialnego narzędzia TVP został przygotowany w dość solidny sposób, a nawet pokusilibyśmy się o stwierdzenie, że jest on o wiele lepszy od tego, zastosowanego we wspomnianym już przez nas TVN Playerem.

W chwili obecnej nie ma chyba jednak w sieci konkurenta dla Ipli (mówimy tu o polskich aplikacjach), jednak mimo to uważamy, że śmiało możecie odwiedzić Google Play i pobrać z niego zupełnie za darmo aplikację TVP, ponieważ wygląda ona naprawdę dobrze i ma wiele do zaoferowania swoim użytkownikom.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button