Trundle – mechaniczna żyrafa

Trundle to gra, która zachwyca przede wszystkim tym, że jest piękna pod względem graficznym. Piękno nie zawsze oznacza miliona efektów specjalnych, czy grafiki 3d – czasem wystarczy stworzyć coś, na co się przyjemnie patrzy. Opisywana aplikacja ma w sobie to coś, co sprawia, że nie chce się od niej odchodzić.

Zadanie gracza w Trundle polega na poruszaniu się zarówno mechaniczną żyrafą (jak ją nazwałam na wstępie), jak i kółeczkiem widocznym na ekranie (z niebieskimi kropkami). Zarówno jednym, jak i drugim bohaterem kierujemy za pomocą akceleratora w urządzeniu, czyli tłumacząc na nasze – poruszamy urządzeniem. Jeżeli chcemy skoczyć kulką, wystarczy dotknąć ekranu.

W grze nie zbieramy specjalnych bonusów – nasze zadanie polega na odkrywaniu kolejnych elementów na planszy – przestawianiu ich, niszczeniu i przedostawaniu się dalej. Zaczynamy grę z kompanem, później musimy radzić sobie sami.

Sterowanie nie sprawia problemu. Możecie jedynie natrudzić się w momencie, gdy kółko odczepi się od żyrafy i będziecie musieli sterować zarówno jednym bohaterem, jak i drugim. Wystarczy wtedy wskoczyć na żyrafę i podążać nią przez świat.

W dzisiejszych produkcjach rzadko zdarza się możliwość ręcznego zapisu gry. Tutaj znajdziecie zarówno ręczny, jak i automatyczny zapis. Jest to bardzo przydatne podczas długich wypraw, podczas których zdarzy Wam się umrzeć i szkoda by było zaczynać od samego początku.

Moim zdaniem, opisywana aplikacja jest w końcu czymś innym. Warto do niej zajrzeć i chociaż raz ją przetestować. Ja do tej pory nie mogę napatrzeć się na grafikę :)

Pobierz grę za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 8/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button