Transparent Screen – aplikacja, która „ożywi” Twoje urządzenie

W Android Markecie można znaleźć wiele narzędzi personalizacyjnych. Większość z nich jednak nie wyróżnia się niczym szczególnym, no chyba że mówimy o bardzo ciekawej aplikacji Transparent Screen, dzięki której „ożywisz” swój telefon i sprawisz, że wygląd tapety i menu już nigdy nie będzie wyglądał tak samo przez cały dzień.

Nie będziemy ukrywać, że nie jesteśmy zwolennikami różnego rodzaju narzędzi upiększających nasz telefon. Oczywiście aplikacje personalizacyjne pozwalają nam na pewną oryginalność, jednak – według nas – zbyt dużo „zjadają” baterii naszego telefonu, przez co – przy aktywnym korzystaniu z funkcji dostępnych w smartfonie – telefon musimy podłączać do prądu raz na dzień albo nawet i częściej.

Mamy jednak świadomość, że wśród naszych Czytelników jest spora ilość zwolenników „androidowego tuningu” i to właśnie dlatego chcieliśmy na łamach naszego blogu zamieścić informację o bardzo ciekawie wyglądającej aplikacji Transparent Screen.

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest opisywany przez nas program. Otóż Transparent Screen to nic innego jak narzędzie, dzięki któremu tapeta oraz menu naszego telefonu stają się przezroczyste, a w tle – zamiast wybranego przez nas jednolitego tła – wyświetla się aktualny obraz z aparatu wbudowanego w nasze urządzenie z Androidem (efekt programu najlepiej widać na screenach po lewej i prawej stronie tekstu).

Oczywiście, z poziomu aplikacji istnieje możliwość wybrania dogodnego dla nas poziomu przezroczystości. Warto też napisać, że program umożliwia włączenie funkcji automatycznego robienia zdjęć za pomocą naszego telefonu.

Niestety, Transparent Screen nie radzi sobie z urządzeniami z każdą dostępną na rynku rozdzielczością ekranu. Poza tym, by prawidłowo  zainstalować aplikację, wymagany jest root, co na pewno można uznać za wadę opisywanego w tym wpisie programu.

Transparent Screen można pobrać z Android Marketu w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button