Time After Time – nietypowa lista zadań

Mobilnych list zadań można znaleźć w sieci całe mnóstwo. Każdy z tych programów nie wyróżnia się jednak zazwyczaj niczym szczególnym i oferuje jedynie to, co jego konkurencja. Na szczęście od czasu do czasu można jeszcze napotkać na program, który charakteryzuje się czymś oryginalnym. Przykład? Polska aplikacja Time After Time, która nie tylko pozwoli dodawać Ci nowe zadania do wykonania, lecz także potrafi poinformować, jaki czas temu wykonywaliśmy interesującą nas czynność.

Typowe listy ToDo działają w taki sposób, że kiedy musimy coś wykonać, dodajemy do nich odpowiednią notatkę, którą w późniejszym czasie, to jest po zrealizowaniu celu, usuwamy. Opisywana w tym wpisie aplikacja funkcjonuje jednak w zupełnie inny sposób. Wprawdzie, co raczej oczywiste, możemy w niej tworzyć zadania, lecz ich wykonanie nie usuwa ich automatycznie, lecz rozpoczyna specjalne odliczanie. Dzięki temu możemy, na przykład, sprawdzić, jaki czas temu daliśmy żonie kwiaty albo dzwoniliśmy do mamy.

W TimeAfterTime bardzo dobrze rozwiązano również sprawę zadań cyklicznych. Jeżeli, na przykład, idziemy do dentysty, a odwiedzaliśmy go już jakiś czas temu, wystarczy, że wejdziemy w zakładkę z odliczeniami, a następnie tapniemy na interesujące nas zadanie i ustawimy kilka jego niezbędnych parametrów (data, godzina itp.). Przyspiesza to zdecydowanie pracę z programem i jest mniej uciążliwe niż codzienne wpisywanie tych samych zadań.

Jak przystało na dobrą listę ToDo, produkt od JOJO Mobile posiada w sobie funkcję przypomnień. Co ciekawe, w momencie gdy uruchomi nam się alarm, a nie możemy danej czynności wykonać, istnieje opcja naciśnięcia przycisku „Odłóż”, a więc przesunięcia zadania o pewien czas. Być może jest to dość prosta opcja, lecz na pewno bardzo przydatna.

W sprawie wizualnych cech TimeAfterTime postanowiliśmy oddać głos przedstawicielowi twórców aplikacji, bowiem w tej kwestii nie mamy akurat żadnych zastrzeżeń. – Aplikacja Time After Time została zaprojektowana według wytycznych stylu Metro. Prostota mechanizmu oraz intuicyjny interfejs gwarantują jej użytkownikom pomoc w postaci praktycznego i estetycznego narzędzia  – mówi Bartłomiej Lozia, CEO w firmie JOJO Mobile Polska.

Program z tego wpisu można ściągnąć z Marketplace. Darmowa wersja aplikacji zawiera reklamy, które usunięte są w jej płatnym odpowiedniku.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button