Thunder Calculator – sprawdź, jak daleko od Ciebie jest burza

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak daleko od Waszego aktualnego położenia uderzył piorun? Jeżeli tak, to mamy dla Was ciekawe mobilne rozwiązanie, które pozwoli Wam wreszcie odpowiedzieć na te nurtujące Was burzowe pytania. Thunder Calculator to dość proste narzędzie, które na podstawie kilku naszych kliknięć jest w stanie określić, gdzie mniej więcej znajduje się centrum chmury burzowej.

Jako małe dzieci niejedno z Was zapewne liczyło czas, jaki upłynął od błysku na niebie do uderzenia piorunem. Thunder Calculator działa w podobny sposób, co Wy niegdyś działaliście, lecz poza zwykłym odliczaniem sekundowym bierze on także pod uwagę prędkość dźwięku, o której większość z dzieci – z oczywistych względów – po prostu zapomina przy określaniu położenia burzy.

W jaki sposób działa opisywana przez nas aplikacja? Sprawa jest prosta. Po uruchomieniu aplikacji mamy możliwość kliknięcia na odpowiedni przycisk, gdy dostrzeżemy błysk, a następnie pozostaje nam tylko drugie kliknięcie, gdy usłyszymy już dźwięk grzmotu. Ostatni etap należy już do samego programu, który – na podstawie podanych przez nas danych – podaje nam odległość w metrach (można to zmienić w opcjach) do miejsca, w którym miało miejsce uderzenie piorunu.

Co ciekawe, program oferuje swoim użytkownikom swego rodzaju wykres, dzięki któremu można sprawdzić, czy burza oddala się od nas, czy może powinniśmy pomału zbierać swoje rzeczy z tarasu naszego domu.

Na koniec warto napisać również o tym, że Thunder Calculator korzysta z Google Map i pozwala nam dokładnie sprawdzić, w którym obszarze szaleje burza, którą obecnie obserwujemy.

Thunder Calculator  jest do pobrania z Google Play zupełnie bezpłatnie. A z racji tego, że sezon burzowy pomału się zaczyna, chyba powinniście pokusić się o instalację opisywanego przez nas programu.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button