Thumbelina, czyli interaktywna historia Calineczki (konkurs)

Ze sprzętu mobilnego najczęściej korzystają w domu dorośli i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Nie oznacza to, oczywiście, iż  nasze pociechy powinny mieć całkowity zakaz bawienia się naszymi gadżetami. Tym bardziej, że w AppStore można znaleźć coraz większą liczbę programów przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Przykład? Thumbelina, czyli interaktywna książka opowiadająca przygody popularnej Calineczki.

Postaci Calineczki większości z Was nie trzeba pewnie przedstawiać. Historia małej dziewczynki stworzona przez Hansa Christiana Andersena, mimo że liczy już sobie prawie 180 lat, cały czas  jest chętnie opowiadana dzieciom na całym świecie. Nic więc dziwnego, że pojawiła się także w niezwykle nowoczesnej formie dostępnej dla posiadaczy sprzętu firmy Apple.

Już pierwsze uruchomienie aplikacji Calineczka (ang. Thumbelina) daje nam jasno do zrozumienia, że jest to tytuł stworzony przez grupę profesjonalistów. Oprawa graficzna nowoczesnej książeczki wygląda naprawdę niesamowicie, a i na uznanie zasługują na pewno także przyjemne dla ucha efekty dźwiękowe, dzięki którym można przenieść się w bajkowy świat wykreowany przez wspomnianego wcześniej duńskiego pisarza.

Oczywiście, opisywana w tym wpisie Calineczka na pewno nie zyskałaby miana produktu interaktywnego, gdyby nie udostępnione w niej mini-gry. Używanie aplikacji od polskiego studia Aidem Media nie ogranicza się bowiem jedynie do czytania tekstu baśni bądź słuchania głosu lektora, lecz na pomaganiu głównej bohaterce książki w wypełnianiu różnych zadań.

Do dyspozycji dzieci zostało oddanych siedem mobilnych misji. Niektóre z nich, na przykład gra memo, nie są specjalnie wymagające. Zdarzają się także jednak ćwiczenia zdecydowanie trudniejsze, których wykonanie jest niemożliwe bez podstawowej wiedzy matematycznej (zawsze możecie dzieciom trochę pomóc albo nauczyć je, jak się pewne proste działania wykonuje ;)). X4ERANM9K39N Śmiało można więc pobrać program Thumbelina zarówno dla swoich cztero-, jak i sześcioletnich dzieci, choć te pierwsze na pewno z przejściem wszystkich gier mogą mieć problem.

Jeżeli zatem szukacie czegoś, co trochę oderwie Wasze dzieci od telewizorów i pozwoli Wam miło spędzić wspólnie czas, to bez wątpienia możemy polecić Wam interaktywną Calineczkę. Tym bardziej, że teraz jej cena w AppStore wynosi mniej niż dolara!

UWAGA! Wspólnie ze studiem Aidem Media przygotowaliśmy dla Was specjalny kod promocyjny, dzięki któremu możecie pobrać Calineczkę zupełnie za darmo! Kod ten zostanie dzisiaj około godziny 18 ukryty w treści tego wpisu. Zapraszamy do zabawy!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button