The Hunger Games: Panem Rising – oficjalna gra o Igrzyskach Śmierci w karcianej wersji

Jeżeli zaczytywaliście się w Igrzyskach Śmierci, bądź oglądaliście choćby urywki filmu, nie będę Was musiała długo namawiać na przeżycie historii Katniss Everdeen na ekranach smartfonów i tabletów. The Hunger Games: Panem Rising to oficjalna produkcja tytułowych Igrzysk Śmierci, autorstwa studia Kabam. Jeżeli lubicie przygodówki, bijatyki, a dodatkowo karcianki, będziecie w siódmym niebie.

 a

Ja co prawda niezbyt przepadam za karciankami, lecz nie mogłam oprzeć się dogłębnym testom gry na podstawie mojej ukochanej książki. Szybko się przekonałam, że karcianki mogą być równie przyjemne, co runnery, czy platformówki.

Warto wiedzieć, że gra jest bardzo, ale to bardzo rozwinięta. Istnieje w niej tak wielka liczba możliwości, że ciężko będzie opisać chociażby 50% w tym wpisie. Zacznę więc od postaci, którymi posługujemy się w grze. Dysponujemy główną bohaterką – Katniss, oraz kilkoma znanymi bohaterami, jak na przykład Peeta, czy Gale.

b

W grze tworzymy zespoły, które walczą o ocalenie kolejnych dystryktów. Przychodzi nam odkrywać kolejne części mapy i kolekcjonować zarówno pieniądze, specjalne, bonusowe fanty, oraz karty z rebeliantami. Naszym głównym zadaniem jest stworzenie mocnej ekipy, która odpowiednio szkolona, trenowana i udoskonalana, poradzi sobie z Kapitolem i jego obrońcami.

W grze nie brakuje mikropłatności. Gra pełną parą bez obawy o płacenie to maksymalnie 20 minut. W tym czasie tracimy niezbędną do walki i odkrywania energię, która ładuje się stosunkowo długo. Są trzy możliwości załatwienia tej sprawy: wykupienie pakietu energii, czekanie na jej załadowanie, bądź zwiedzanie kolejnych części dystryktów w nadziei, że za dobrą pracę otrzymamy jakiś rodzaj wynagrodzenia. Mikropłatności są zawsze denerwujące, lecz jesteśmy do nich tak przyzwyczajeni, że nie robią na nas większego znaczenia.

c

Oprawa audiowizualna gry jest porządna. O ile dźwięki stoją bardzo wysoko, o tyle poszczególne elementy grafiki mogłyby być lepiej dopracowane. Nasze podróże po dystryktach to tak naprawdę oglądanie gotowych zdjęć. Szkoda że twórcy nie wprowadzili możliwości sterowania postacią na planszy chociażby na małej przestrzeni.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close