The Act – animowany film, na który możesz mieć wpływ

Czy oglądając kiedyś jakiś film bądź kreskówkę, mieliście ochotę wskoczyć do fikcyjnie stworzonego świata i pokazać bohaterowi co ma zrobić, żeby osiągnął swój cel? Jeżeli tak, to musicie wiedzieć, że w AppStore od jakiegoś czasu dostępna jest bardzo ciekawa produkcja The Act – mobilny, animowany film, którego historię pisze osoba go oglądająca.

Bohaterem The Act jest dorosły już mężczyzna imieniem Edgar, który wraz ze swoim bratem sprząta w szpitalu miejskim. I pewnie nic w tym nie byłoby interesującego, gdyby nie fakt, iż w owym miejscu opieki medycznej pracuje też pewna pielęgniarka imieniem Sylvia, na którą wspomniany przez nas Edgar ma po prostu chrapkę.

Jak się domyślacie, główne nasze zadanie w opisywanym tytule polega na połączeniu ze sobą dwóch samotnych serc. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. A to dlatego, że nasz bohater musi też pilnie zwracać uwagę na swojego braciszka, który nie dość, że nie wykonuje swoich obowiązków w pracy, to jeszcze lubi od czasu do czasu się w niej zdrzemnąć albo wymyślać inne, mało kreatywne zabawy.

Pisaliśmy Wam już we wstępie, że The Act nie jest typową grą mobilną. Nie sterujemy w niej bowiem żadnym bohaterem bezpośrednio, a jedynie mamy wpływ na to, co zrobi i kiedy. Przypomina to nieco oglądanie filmu animowanego, na który w dowolnym dla nas momencie możemy mieć wpływ.

Jak to wygląda w praktyce? W trakcie trwania produkcji od znanego studia Chillingo po prostu przechodzimy z jednej planszy na drugą i musimy w nich naciskać na odpowiednie przedmioty i ludzi. Jeżeli, na przykład, chcemy zagadać do Sylvii musimy po prostu ją zaznaczyć za pomocą ekranu dotykowego i sprawdzić, co się wydarzy. Z racji tego, że nie chcemy psuć Wam zabawy, więcej na temat samej historii w The Act pisać już nie będziemy.

Skupimy się natomiast trochę jeszcze na oprawie audiowizualnej produkcji. Jak widzicie na screenach, czy też zamieszczonym poniżej filmiku, twórcy z Chillingo w The Act po raz kolejny już udowodnili, że są w stanie stworzyć naprawdę miłą dla oka produkcję. Ba, nie tylko dla oka, ponieważ także i muzyczka lecąca w tle całej gry robi naprawdę niesamowite wrażenie i zasługuje na najwyższą notę.

Niestety, sam The Act nie należy do długich produkcji i pewnie 5 euro byśmy na niego nie wydali. W chwili obecnej jest jednak do pobrania z AppStore w promocyjnej cenie, tak więc możecie się nim poważnie zainteresować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button