SwiftFTP, czyli jak ze smartfona zrobić serwer FTP

SwiftFTP to bardzo funkcjonalne narzędzie na urządzenia mobilne, które pozwoli Ci na bezprzewodowe połączenie komputera z telefonem oraz przesyłanie plików między nimi. Jeżeli więc masz już dość podłączania kabla do komputera za każdym razem, gdy chcesz przesłać jedno zdjęcie czy plik muzyczny, aplikacja ta może się okazać bardzo przydatna również i dla Ciebie.

Aplikacja SwiftFTP to nic innego jak program, który pozwala nam na stworzenie z telefonu komórkowego darmowego serwera FTP. Dzięki temu możemy korzystać z wszystkich plików z telefonu bez potrzeby podłączania kabla do komputera czy nawet chodzenia po nasze urządzenie do innego pokoju.

Jak to działa? Przy pierwszym uruchomieniu programu tworzymy profil. Ustawiamy login i hasło, po czym na ekranie telefonu wyświetla nam się nasz adres IP oraz port. Ostatnim krokiem jest wprowadzenie otrzymanych danych do programu do obsługi serwerów FTP znajdującego się na naszym komputerze i, oczywiście, połączenie się ze smartfonem.

Nie trzeba chyba przy tym dodawać, że to wykorzystywania programu SwiftFTP potrzebny jest dostęp do internetu zarówno w komputerze,  z którego łączymy się z telefonem, a także w samym urządzeniu z Androidem.

Jeśli chodzi o inne funkcje oferowane przez opisywany przez nas program, to z pewnością wspomnieć należy o możliwości ustawiania dostępu do danych folderów. Dzięki temu możemy, na przykład, zarządzić, by po połączeniu z telefonem w naszym komputerze możliwy był dostęp jedynie do folderu ze zdjęciami bądź muzyką.

Na koniec dodajmy, że długie korzystnie z  SwiftFTP może skutkować szybkim zużyciem baterii w naszym telefonie. Jeżeli więc nie mamy w planach połączenia za pomocą serwera FTP, lepiej aplikację wyłączyć i uruchomić ją ponownie dopiero wtedy, gdy będzie nam w danym momencie potrzebna.

SwiftFTP można pobrać za darmo z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button