Sugar High – pies w „słodyczowym” raju

Czy Wy również lubicie co jakiś czas zajrzeć do takich gier, jak  Tiny Wings czy Moon Chaser? Jeżeli tak, to mamy dla Was dość ciekawą informację. Nowo powstałe polskie studio Shortbreak kilka dni temu zamieściło w AppStore swoją pierwszą grę, Sugar High, której rozgrywka nie różni się wiele od tej z wyżej wymienionych produkcji, lecz ma w sobie to „coś”, czego nie brakuje jedynie najlepszym produkcjom dostępnym w sklepie z aplikacjami na iOS-a.

Głównym bohaterem polskiego Sugar High jest sympatycznie wyglądający pies Bisquit, który pewnego dnia głodnieje do tego stopnia, że usypia i zaczyna śnić o krainach pełnych różnego rodzaju smakołyków. Jak nietrudno się domyślić, zadaniem gracza jest „ślizganie” psa po „słodyczowym” raju w taki sposób, by mógł on połknąć jak najwięcej smakołyków.

Sterowanie ogranicza się jedynie do dotykania ekranu w momentach, gdy chcemy, by nasz pies zaczął spadać. I to tak naprawdę tyle, co musimy robić w Sugar High. Co w takim razie sprawiło, że postanowiliśmy opisać produkcję Shortbreak Studios? W pewnym sensie na pewno chcieliśmy wypromować rodzimą produkcję. Chodziło nam także jeszcze o to, by pokazać, że „podróbka” wcale nie musi być gorsza od oryginału.

Oprawa graficzna zastosowana w Sugar High jest – według nas – zdecydowanie ładniejsza od tej, zastosowanej we wspomnianej przez nas aplikacji Tiny Wings. Wszystkie ciastka, wafle i lizaki wyglądają tak przesłodko, że w pewnych momentach chce się dosłownie zamienić na chwilę miejscami z czworonogiem przebywającym w „słodyczowym” raju.

Oczywiście, wolelibyśmy, by Polacy z Shortbreak zaczęli tworzyć aplikacje pełne nowych, własnych pomysłów. Z drugiej strony jednak od czegoś przecież zacząć trzeba, dlatego, by nie zniechęcać naszych rodaków, ocenimy ich debiut na dobrą czwórkę z plusem.

Sugar High można pobrać z AppStore za 0,79€.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button