SolaRola – platformówka z sympatycznymi bohaterami

W grach platformowych pojawia się coraz mniej godnych uwagi innowacji. Bohaterami tych produkcji są cały czas podobne postaci, które przemierzają podobne światy i zbierają cały czas niemal identyczne bonusowe przedmioty. Na szczęście, w Google Play można jeszcze wypatrzeć aplikacje, w których nie ma się do czynienia z bardzo tradycyjnym podejściem do gier. Tego typu produkcją bez wątpienia jest dość nowa gra zatytułowana SolaRola, o której jest właśnie ten wpis.

Bohaterami opisywanej przez nas produkcji są dwie sympatycznie wyglądające kulki. Nie są to, rzecz jasna, zwyczajne kulki, lecz takie, które potrafią patrzeć, słyszeć, mówić i skakać. Z racji tego, że główne postaci gry posiadają dość niecodzienne zdolności (jak na ich gatunek) postanawiają zwiedzić sobie planety w naszej galaktyce. Jak się pewnie domyślacie, to właśnie my, jako gracze, musimy im pomagać w każdej z wypraw i sprawić, by nic złego im się nie stało.

W sumie w grze SolaRola do przejścia mamy 60 ciekawych zadań. Większość z nich nie należy do najtrudniejszych, choć i na pewno nie można powiedzieć o nich, że są banalnie proste. Na drodze naszego czerwonego i niebieskiego, kulistego przyjaciela na planszach czyhają bowiem różnego rodzaju przeszkody w postaci dziwnych, kosmicznych substancji oraz stworków, potrafiących nieźle zranić wszystko, co ich dotknie.

Platformówka od Square Enix charakteryzuje się naprawdę ciekawie zrobioną oprawą graficzną. Wirtualne planety, po których w grze przychodzi nam spacerować kulkami, prezentują się świetnie i powinny spodobać się wszystkim tym, co lubią bardziej cukierkowe produkcje. Na pewno złego słowa nie można też powiedzieć o muzyczce w SolaRola. Jest ona bowiem miłym dodatkiem do rozgrywki i – według nas – dobrze spełnia swoje zadanie, czyli umila nam czas spędzony przed ekranem smartfona bądź tabletu.

Niestety, opisywana przez nas gra nie jest dostępna w sieci za darmo. W Google Play trzeba za nią zapłacić trochę ponad cztery złote. Czy warto? Jeżeli jesteś fanem platformówek, to z całą pewnością tak. W przeciwnym razie – poszukaj czegoś innego.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button