Soccer Rally – pograj w piłkę…samochodami

Mimo że piłkarskie mistrzostwa Europy zbliżają się ku końcowi, cały czas natrafiamy zarówno w Google Play, jak i AppStore na różne gry inspirowane Euro 2012. O ile czasem przychodzi nam sprawdzać wiele totalnie beznadziejnych produkcji, to kilka dni temu zainstalowaliśmy na swoim sprzęcie nareszcie coś oryginalnego i godnego uwagi. Drodzy Czytelnicy, przed Wami gra Soccer Rally, w której przyjdzie Wam zagrać w futbolową imprezę dla…samochodów.

Szczerze powiedziawszy jeszcze do niedawna wydawało nam się, że nic nowego, a zarazem ciekawego, w dziale gier związanych z piłką nożną się nie pojawi. Po raz kolejny już okazało się jednak, że nie doceniliśmy wyobraźni twórców gier. Tymczasem oni znów pokazali, iż nawet w momencie, gdy rynek wydaje się nasycony, potrafią wymyślić coś, w co chętnie się gra.

Tak, jak już  wspomnieliśmy we wstępie, w Soccer Rally przyjdzie Wam zagrać samochodami w piłkę nożną. Z racji tego, że gra powstała z okazji Euro 2012, mamy w niej do wyboru 16 pojazdów reprezentujących poszczególnych finalistów tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu. Dzięki temu możecie nieco odstresować się po występie Polaków i – po kilkunastu minutach treningu – rozpocząć pokonywanie nie tylko Greków, Rosjan czy Czechów, lecz także Niemców i Hiszpanów.

W grze do dyspozycji został oddany tryb, w których rozgrywa się całe mistrzostwa, a także multiplayer. Ten drugi oferuje nam grę ze znajomym na jednym urządzeniu. Oczywiście, najlepiej jest grać z kolegą na iPadzie i chyba tutaj nie trzeba wielu wyjaśnień, dlaczego tak właśnie jest.

Nieco słabo w Soccer Rally zostało – naszym zdaniem – rozwiązane sterowanie. Naszymi narodowymi bryczkami możemy bowiem poruszać jedynie w lewo lub w prawo (oczywiście dostępny jest też pedał gazu), a to, szczególnie na początku, sprawia, że mijamy się z piłką, albo pozwalamy naszemu rywalowi wpakować pięć, a nawet osiem bramek.

Niemniej jednak uważamy, że jeżeli jesteście fanami piłki nożnej i nie boicie się jej różnych odmian, to z całą pewnością samochodowe mistrzostwa Europy powinny Wam przypaść do gustu. Tym bardziej, że posiadają naprawdę świetną oprawę graficzną, dzięki której zabawa jest jeszcze większa.

Soccer Rally pobierzecie z AppStore za 0,79€. Warto? Zdecydowanie tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button