Smuggle Truck – pomóż przemycić kilku imigrantów

Niektóre motywy pojawiają się w grach bardzo często, co zresztą można zauważyć, śledząc na bieżąco zamieszczane przez nas wpisy. Dzisiaj zajmiemy się jednak produkcją, która porusza temat – wydawać by się mogło – lepiej pasujący do filmu dokumentalnego, aniżeli do aplikacji na smartfony. Smuggle Truck to gra, w której będziecie musieli… „przemycić” w swoim samochodzie kilku imigrantów. Jesteście ciekawi, jak ten niecodzienny pomysł na aplikację spisuje się w praktyce? Jeżeli tak, to przeczytajcie niniejszy wpis.

Choć pomysł na przemycanie imigrantów w grze mobilnej wydaje nam się niezwykle interesujący, firma Apple bez wątpienia ma w tej kwestii zupełnie inne zdanie od naszego. Z tego właśnie względu studio Owlchemy Labs zmuszone zostało do zmienienia nieco charakteru swojej aplikacji w wersji na iOS-a. Nie zdziwcie się więc, jeśli w AppStore (od jakiegoś czasu także w Google Play) zamiast Smuggle Truck spotkacie Snuggle Truck, a zamiast nielegalnych imigrantów zobaczycie…pluszowe misie.

Z racji tego, że test opisywanej przez nas aplikacji przeprowadziliśmy na telefonie z Androidem, nie będziemy w tym wpisie zajmować się ocenzurowaną wersją gry od Owlchemy Labs. Różnica pomiędzy tymi produkcjami i tak polega jednak tylko i wyłącznie na głównych bohaterach, a więc właściciele iPhone’ów nie powinni czuć się przez nas w jakiś sposób pokrzywdzeni.

Jeśli chodzi o rozgrywkę w Smuggle Truck, to jest ona w pewien sposób podobna do tej z popularnej Elastomanii. Zadanie gracza polega więc na przeprowadzeniu pojazdu (w tym akurat przypadku nie motocykla) z początku planszy do końca. Oczywiście, uważać przy tym musimy na to, by nasz samochód nie dachował oraz żeby żaden z naszych pasażerów nie wypadł, co mogłoby się źle skończyć zarówno dla niego, jak i dla nas.

Warto wspomnieć także o tym, że Owlchemy Labs w swojej produkcji udostępniło graczom kreator nowych poziomów, dzięki czemu fani Smuggle Truck mogą sprawdzać swoje umiejętności w ogromnej ilości leveli (na Snuggle Truck stworzono około 20.000 poziomów!).

Na koniec tego wpisu pragniemy jeszcze zwrócić Waszą uwagę na dość dobrą oprawę audiowizualną zastosowaną w opisywanej przez nas produkcji. Estetyczne atuty Smuggle Truck można zobaczyć w zamieszczonym niżej filmie, dlatego nie będziemy tutaj poświęcać im więcej czasu, co chyba jest zrozumiałe.

W Google Play trzeba za Smuggle Truck zapłacić ponad 14 złotych. Gra z misiami w AppStore dostępna jest natomiast za darmo, lecz musicie w niej spodziewać się wielu mikropłatności.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button