Sleep as Android – dla osób ceniących sobie głęboki sen

System operacyjny Android zaczyna się pojawiać coraz częściej i to w różnych dziedzinach życia. Nie jest on już bowiem tylko po to, by ułatwiać nam telefonowanie czy też dojeżdżanie do wyznaczonego celu. Jeśli ktoś nie zgadza się z tą opinią, z pewnością powinien zapoznać się z aplikacją „Sleep as Android”, która została stworzona z myślą o tych, dla których spokojny sen jest bardzo ważnym elementem życia.

Po pierwszym uruchomieniu „Sleep as Android” wielu może stwierdzić, że interfejs ten aplikacji niczym wielkim nie różni się od interfejsu standardowego budzika umieszczonego w Androidzie. I, po części, faktycznie tak jest, jednak w „Sleep as Android” do tych standardowych funkcji zwykłego budzika dodano kilka zupełnie innych. To właśnie dzięki tym niespotykanym często funkcjom aplikacja ta uznawana jest za interesującą.

Zaczynając pisać o „Sleep as Android”, należy z pewnością najpierw odpowiedzieć na pytanie: jak to w ogóle działa? Otóż smartfony są (przynajmniej w większości) wyposażone w akcelerometr. To dzięki niemu telefon „wie”, kiedy podczas snu się po prostu „wiercimy”, a kiedy potulnie leżymy na poduszce przykryci ciepłą kołdrą.

Po ustawieniu budzika w „Sleep as Android” program sugeruje, by ustawić tryb samolotowy. Ma to zapewnić użytkownikowi smartfona niezakłócany przez nikogo sen. Oczywiście, jeśli tego nie chcemy, możemy swój sprzęt wciąż pozostawić w obecnym trybie. Następnie kładziemy się spać wraz z telefonem.

Po przebudzeniu, które następuje w sposób delikatny, możemy w aplikacji przejrzeć wykres przebiegu snu z całej nocy oraz skomentować go.

Ciekawą opcją jest również możliwość nagrania naszego mówienia przez sen bądź też chrapania.

„Sleep as Android” to aplikacja posiadająca wersję płatną i wersję bezpłatną. Obie można ściągnąć z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button