Skype wreszcie dostępny na Windows Phone

Do tej pory z popularnego na całym świecie komunikatora Skype mogli na swoich smartfonach korzystać jedynie użytkownicy Androida oraz iOS-a. 25 lutego bieżącego roku ta sytuacja uległa jednak zmianie. A wszystko dlatego, że najbardziej znany, multimedialny program umożliwiający rozmowy głosowe pojawił się w Marketplace, co oznacza, że mogą z niego od ostatniej soboty korzystać również i posiadacze telefonów z systemem Windows Phone.

Czym jest Skype raczej nikomu nie trzeba zbytnio pisać. Większość z naszych Czytelników pewnie miała już bowiem kiedyś założone konto w tym komunikatorze i korzystała z niego, szczególnie wtedy, gdy przebywała za granicą i nie mogła sobie pozwolić na drogie rozmowy z drugim końcem świata. Przejdźmy więc do tego, co znaleźć można w Skype dostępnym na Windows Phone.

Mobilna, windowsowa wersja aplikacji stworzonej przez Niklasa Zennstroma i Janusa Friisa póki co znajduje się w wersji beta, dlatego raczej nie powinniście być zdziwieni, gdy podczas jej użytkowania co jakiś czas wyskoczy Wam niespodziewany błąd lub w ogóle program zostanie zamknięty.

Co przede wszystkim umożliwia opisywany przez nas w tym wpisie komunikator? Oczywiście rozmowy video, audio z innymi użytkownikami Skype’a. Poza tym programiści, którzy stworzyli mobilną wersję znanego na całym świecie programu, udostępnili opcję telefonowania bezpośrednio na telefony stacjonarne oraz komórkowe.

Nikogo na pewno nie zdziwi również fakt, że Skype Windows Phone Edition daje swoim użytkownikom także możliwość czatowania ze znajomymi oraz uaktualniania danych profilowych (informacji, zdjęć).

Na koniec jeszcze jedna dość istotna informacja – warto śledzić na bieżąco blog Skype’a, gdzie pojawiają się porady dotyczące korzystania z programu.

Skype na Windows Phone’a dostępny jest w sieci za darmo. Można go, na przykład, pobrać z Marketplace.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button