Secret Diary – chroń prywatność przed ciekawskimi

W dzisiejszych czasach każdy z nas przechowuje w telefonie wiele ważnych danych – nie tylko prywatnych, ale również i służbowych. Co jednak zrobić, by tych cennych dla nas informacji nie mógł przeczytać ciekawski współlokator bądź kolega z pracy? To proste: wystarczy zainstalować aplikację Secret Diary.

Na pewno nieraz mieliście już ten problem, że chcieliście zapisać sobie w telefonie hasło do skrzynki e-mailowej bądź konta w jakiejś grze online, ale obawialiście się, że ktoś będzie mógł je przeczytać, zapisać, a później – niekoniecznie nam o tym wspominając – wykorzystać w taki czy inny sposób.

Na szczęście ktoś wpadł wreszcie na pomysł i stworzył aplikację Secret Diary, dzięki której możemy w bardzo dyskretny sposób przechowywać w naszym urządzeniu mobilnym wiele ważnych dla nas danych.

Sposób działania programu jest prosty, bo nie robimy w nic oprócz dodawania notatek tekstowych zawierających nasze prywatne informacje. Nieco więcej trzeba za to napisać o tym, dlaczego Secret Diary jest godny uwagi i w jaki sposób sprawia, że nie może z jego zasobów korzystać żadna niepowołana do tego osoba.

Opisywany przez nas program nie jest wyświetlany na żadnej liście aplikacji (poza narzędziem do odinstalowywania programów, lecz jest w nim wyświetlany jako plik systemowy), dzięki czemu osoba używająca naszego telefonu nie będzie w ogóle wiedziała o zainstalowanym na karcie pamięci Secret Diary.

Nasunęło Wam się już pytanie: jak w takim razie uruchomić tę aplikację? Jeżeli tak, to pragniemy Was poinformować, że aby rozpocząć pracę w Secret Diary należy zadzwonić pod numer 1111, a następnie wpisać odpowiedni kod PIN. Rozwiązanie wprawdzie proste, lecz na pewno sprawiające, że Wasze dane są zabezpieczone w jeszcze lepszy sposób.

Na koniec jeszcze jeden plus aplikacji przygotowanej przez Giardina Marcello – jest ona zupełnie darmowa, a można ją pobrać z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button