Scrabless – gra słowna po polsku

W Google Play dostępnych jest wiele gier słownych. Niestety, ze święcą szukać należy wśród tych produkcji takich, które są w naszym ojczystym języku. Na szczęście – takie też są. Jedną z nich jest testowana przez nas niedawno aplikacja mobilna o nazwie Scrabless.

W produkcji Scrabless gracz ma za zadanie układać słowa z wirtualnych tabliczek, które zawierają różne litery. Rozgrywka odbywa się na planszy przypominającej krzyżówkę. Myślę, że każdy z Was grał w Scrabble, tak więc wie dokładnie o co chodzi. Opisywana produkcja to w końcu nic innego jak podróbka jednej z najbardziej gier słowno-planszowych.

Scrabless oferuje dwa tryby gry. Jeżeli mamy ochotę, możemy sprawdzić się w walce z komputerem bądź też rzeczywistym przeciwnikiem. W wersji dla jednego gracza skorzystać możemy z trzech poziomów trudności. Wiele osób narzeka w Google Play na to, iż komputerowy przeciwnik układa nieistniejące słowa. Autorzy gry zapewniają jednak, że korzysta on tylko i wyłącznie z oficjalnego Słownika Języka Polskiego, a więc o błędach nie może być mowy.

W przypadku gry sieciowej, istnieje możliwość zmierzenia się z osobą, która jest podłączona do tej samej sieci bezprzewodowej, co my. Jest to naprawdę fajna opcja, przydająca się wtedy, gdy nie mamy możliwości zabrania ze sobą standardowych Scrabbli.

Scrabless zawiera również ranking wyników, gdzie zapisywane są rekordy uzyskiwane przez graczy. Jest to z pewnością świetna wiadomość dla tych, co lubią nutkę rywalizacji.

Scrabless do pobrania za darmo w Google Play

Ocena Appsblog.pl: 6/10

 

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button