Saving Yello – mała rybka potrzebuje Twojej pomocy

Jeżeli na bieżąco śledzicie zamieszczane przez nas wpisy, to znacie nasz pogląd na temat wszelkiego rodzaju podróbek. Jak zapewne zauważyliście, zazwyczaj staramy się promować oryginalne aplikacje, jednak zdarza się, że wpadnie nam w rękę  gra, która nie posiada oryginalnej rozgrywki, ale nieziemsko wciąga i pozwala nieźle się zabawić. I to właśnie dzisiaj przyszedł czas, by o jednej z takich produkcji Wam wspomnieć. Drodzy Czytelnicy, przed Wami Saving Yello – niezwykle udana modyfikacja Angry Birds.

Najważniejsza postać opisywanej przez nas gry jest złotą (a już myśleliśmy, że Yello pochodzi od słowa yellow) rybą. Pewnego dnia  nasza bohaterka wypada z akwarium i ląduje kilka metrów od niego. Zadanie gracza polega natomiast na tym, by doprowadzić jego rybią przyjaciółkę z powrotem do jej wodnego mieszkania. Aby wykonać to zadanie, nie możemy jednak przenieść Yello, lecz musimy ją jakby „wystrzelić”, podobnie jak ptaki w Angry Birds (tylko że tutaj akurat nie mamy procy do dyspozycji ;)).

Oczywiście, w każdym levelu mamy ograniczoną liczbę ruchów. Nie można więc przemieszczać ryby centymetr po centymetrze i liczyć na to, że w końcu nam się uda zrealizować cel. No i bardzo dobrze, bo wówczas gra byłaby sto razy nudniejsza.

Warto również zwrócić uwagę na to, że podczas wykonywania zadania na danej planszy, gracz musi wypełnić kilka mini-wyzwań. Jakich? Zobaczycie sami, zdradzimy tylko tyle, że w jednym z nich używa się laski dynamitu.

Choć rozgrywka w Saving Yello bardzo przypadła nam do gustu, największe wrażenie i tak zrobiła na nas zastosowana w niej oprawa graficzna. Każdy element produkcji wygląda naprawdę bardzo dobrze i niezwykle kolorowo, dzięki czemu nawet po przejściu całej gry, chce się po nią sięgać ponownie.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o liczbie leveli dostępnych w opisywanej prze nas grze. W sumie jest ich 50, co może nie jest imponującą liczbą, lecz na pewno wystarczającą dla niewybrednego gracza.

Saving Yello można pobrać z AppStore. Aplikacja kosztuje niecałego dolara i z całą pewnością jest godna uwagi.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button