Samsung potwierdza: Wkrótce w sklepach pojawi się Galaxy Tab 2

Jeszcze do niedawna wszelkie  informacje o drugiej serii tabletów Samsung Galaxy Tab pojawiały się na łamach różnych stron internetowych jedynie w kategorii plotek. W poniedziałek południowokoreański producent przerwał jednak swoje milczenie i oficjalnie poinformował, że wkrótce w naszych sklepach będzie można znaleźć 7-calowego Samsunga Galaxy Tab 2. Co będzie mógł zaoferować nam najnowszy tablet na ryku? Przeczytajcie nasz wpis i dowiedzcie się sami.

Galaxy Tab 2 ma na tle konkurencji wyróżniać się przede wszystkim dość cienką obudową, której grubość ma wynosić zaledwie 10,5 milimetra. Najnowszy twór Samsunga będzie też  w miarę lekki (344 gramy wagi), co ma zapewniać jeszcze większy komfort pracy.

Druga generacja tabletów od południowokoreańskiego giganta z przemysłu technologicznego będzie dostępna w dwóch wersjach – z 7-calowym (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli) oraz 10.1-calowym ekranem (1280 x 800 pikseli). Niestety, wszystko wskazuje, że na razie będziemy mieli okazję na półkach sklepowych znaleźć jedynie tę pierwszą wersję.

Inną ważną cechą Galaxy Taba 2 ma być dwurdzeniowy procesor 1 GHz. Tak przynajmniej twierdzi Samsung, bo biorąc pod uwagę, że Asus zapowiedział na ten rok premierę swojego 7-calowego czterordzeniowca, wszystko wskazuje na to, że model przygotowany przez Koreańczyków może okazać się niewypałem.

Jeśli chodzi o baterię, to ta zastosowana w drugiej generacji Galaxy Taba ma mieć dość zadowalającą pojemność 4000 mAh. Warto też napisać o tym, że Samsung zapowiedział, iż w jego najnowszych urządzeniach będzie możliwość poszerzenia pamięci wbudowanej za pomocą karty microSD.

Oczywiście najnowszy tablet południowokoreańskiej firmy będzie pracował na systemie operacyjnym Android w wersji 4.0, a więc popularnej Lodowej Kanapce. Szkoda tylko, że cena tabletu ma wynosić ponad 419 dolarów (wersja z modułem 3G ponad 500 dolarów), a więc dość dużo, patrząc na zapowiedzi chociażby wspomnianego już Asusa.

Pierwsze modele drugiej generacji Galaxy Taba pojawią się w Wielkiej Brytanii. Jak czytamy na stronie Samsunga, oficjalna premiera urządzenia będzie miała miejsce w marcu tego roku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button