Samsung Galaxy Camera – nowoczesny aparat z Androidem

Podczas trwających targów IFA można bliżej przyjrzeć się wielu nowościom technologicznym, jakie wkrótce pojawią się na naszym rynku. Wśród odwiedzających berlińską imprezę, sporym zainteresowaniem cieszy się stanowisko Samsunga i jego zaprezentowanej w środę Galaxy Camery.

Nie tak dawno pisaliśmy na łamach naszego blogu o Nikonie i jego aparacie z systemem Android. Wprawdzie zdawaliśmy sobie sprawę, iż śladami Japończyków pójdą inne firmy, ale nie spodziewaliśmy się raczej tego, że naprawdę spory konkurent Coolpix’a S800c zostanie zaprezentowany już podczas IFA i to nie przez byle jaką firmę, a przez przeżywającego ostatnio drugą młodość Samsunga.

Galaxy Camera zaprezentowana została jako aparat, który potrafi robić wysokiej jakości zdjęcia, a do tego nagrywać filmy. Zastosowane w nowoczesnym, fotograficznym sprzęcie z Korei sensor CMOS i obiektyw F2.8 umożliwiać mają wykonywanie fotografii o rozdzielczości 16 MPx z maksymalnie 21-krotnym zoomem optycznym.

Oczywiście, opisywany wyżej model aparatu pewnie nie cieszyłby się tak dużą popularnością, gdyby nie fakt, iż zainstalowany został w nim system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean, z funkcji którego korzystać będzie można dzięki ekranowi dotykowemu o przekątnej wynoszącej 4,8 cala.

Nowy produkt z linii Galaxy sprzedawany będzie w trzech wersjach – jedna z modułem 3G i Wi-Fi, druga z 4G/LTE, a trzeca z samym Wi-Fi. Każdy z owych aparatów – poza różnymi możliwościami połączenia z siecią – posiadać będzie takie samo wyposażenie wewnętrzne, czyli, między innymi, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz oraz slot na karty microSD.

Warto także wspomnieć o kilku ciekawych funkcjach, jakie oferował będzie koreański gadżet. Na uczestnikach prezentacji galaktycznej kamery największe wrażenie zrobiła opcja, umożliwiająca sterowanie (np. zrobienie zdjęcia) aparatem za pomocą głosu. Ciekawie wyglądał też domyślnie zainstalowany w sprzęcie program Smart Content Manager, pomagający w organizacji naszej galerii fotografii, a nawet podpowiadający w kwestii, które ze zdjęć nadają się do kosza.

Niestety, cena androidowego aparatu Samsunga nie jest na razie znana. Wiadomo tylko tyle, że pojawi się on na półkach sklepowych już niebawem. Skusicie się na niego? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button