RubPix – płaska kostka Rubika na Twoim smartfonie

Nigdy nie przepadałam za układankami logicznymi. Mimo tego, że biurko mojego narzeczonego jest obłożone co najmniej kilkoma kostkami Rubika, nigdy nie korciło mnie, by przysiąść do nich na dłużej. RubPix to propozycja dla osób, które nie mają czasu, bądź możliwości na kręcenie sześciobokiem w realnym świecie.

Gra składa się ze 150 poziomów, podzielonych według trudności. Pierwszych kilkanaście to plansze o wielkości 3×3. W kolejnych przyjdzie nam zmierzyć się z 4×4, dalej 6×6 i w ostatnim pojedynku – 8×8. W przeciwieństwie do kostki Rubika, RubPix nie wymaga od nas układania ściany zbudowanej z takich samych kolorystycznie bloczków.

Na górnym pasku wyświetla się wzór, który musimy uzyskać z dostępnych klocków w jak najmniejszej ilości ruchów. O ile na początku mieściłam się w dosłownie kilku, o tyle ,,naste” levele pokonywałam z setką na karku (nie, nie taką setką o jakiej myślicie ;)).

Sterowanie jest bardzo proste, bowiem wymaga od nas jedynie przeciągania palca po ekranie w celu uzyskania pożądanego efektu. Autorzy ( studio Bulkypix) na szczęście nie ograniczyli graczom żyć. Możemy więc walczyć do upadłego. Za każdy poziom, który uda nam się pokonać, otrzymujemy żółte kwadraciki. Możemy za nie między innymi przeskoczyć poziom, z którym sobie nie radzimy, bądź odblokować cały pakiet 150 leveli za 1500 wirtualnych pieniążków.

Nie wydaje mi się, by system mikropłatności w tym przypadku jakość szczególnie mógł dokuczać. W sumie co to by była za zabawa, gdybyśmy mogli każdy trudny poziom ,,przeskoczyć”? Podejrzewam, że YT jest pełen rozwiązań poszczególnych leveli, więc zamiast płacić za ,,skok”, lepiej po prostu obejrzeć filmik jakiegoś cwanego użytkownika :)

Pobierz za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
RubPixRenante SilvestreGamesBezpłatneDownload
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close