Rośnie liczba aplikacji na Windows Phone

Popularność systemu operacyjnego Windows Phone z każdym dniem wzrasta coraz bardziej, o czym zresztą słyszy się już od dłuższego czasu z wielu serwisów internetowych. Bardzo ciekawą informację zamieściła ostatnio witryna AllAboutWindowsPhone.com, która poinformowała, że w Marketplace dostępnych jest już ponad 60 tysięcy aplikacji przystosowanych specjalnie na Windows Phone.

Na chwilę obecną niekwestionowanym liderem w kategorii ilości dostępnych aplikacji jest bez wątpienia firma Apple i jej iOS, którą wciąż stara się przegonić Google ze swoim Androidem posiadającym już ponad 400 tysięcy aplikacji w swoim Markecie.

Po opublikowanych niedawno danych można bez wątpienia pokusić się również o stwierdzenie, że na rynku systemów na urządzenia mobilne trzecie miejsce na stopniu podium zajmuje Windows Phone.

Oprogramowanie na smartfony stworzone przez firmę Microsoft jeszcze do niecały miesiąc temu mogło pochwalić się 50 tysiącami dedykowanych aplikacji. Teraz – według AllAboutWindowsPhone.com – liczba ta wzrosła o kolejne 10 tysięcy i wynosi – co nietrudno policzyć – 60 tysięcy.

Oczywiście wciąż nie jest to rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę ogromną ilość programów na wspomnianego już przez nas Androida czy iOS-a. Mimo wszystko szybko rozwijający się rynek aplikacji na Windows Phone zasługuje na uwagę i potwierdza, że Microsoft nie lubi przegrywać i będzie robił wszystko, by być lepszym od konkurencji (a nawet stara się udowodnić, że już jest – dzięki różnego rodzaju akcjom).

Na koniec warto też wspomnieć o innych niedawno opublikowanych statystykach dotyczących systemu Windows Phone. Chodzi przede wszystkim o liczbę deweloperów, którzy dostarczają aplikację na mobilny system Microsfotu.

Jak czytamy na AllAboutWindowsPhone.com w Marketplace zarejestrowanych jest  aż 15 tysięcy dostawców aplikacji, co również zaliczyć trzeba do dobrych wyników.

Aplikacje przygotowane na system Windows Phone można znaleźć wchodząc na wspomniany już przez nas Marketplace

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button