Rope Rescue – uratuj ptaszka uwięzionego w klatce

Niektóre popularne gry mobilne są bez wątpienia przereklamowane. Na szczęście oferta AppStore nie kończy się jedynie na produkcjach z TOP-100, dzięki czemu mieliśmy okazję zapoznać się z bardzo interesującą aplikacją Rope Rescue, w której zadanie gracza polega na…uratowaniu ptaszka uwięzionego w drewnianej klatce.

Tak jak już mniej więcej wspomnieliśmy we wstępie, zadanie gracz w Rope Rescue polega na uwolnieniu ptaka z klatki. Nie napisaliśmy jednak, że na ratunek uwięzionemu zwierzątku przychodzi przedstawiciel jego gatunku, a to zmienia postać rzeczy, gdyż wyciągnięcia jednego z głównym bohaterów gry możemy dokonać jedynie za pomocą…dzioba i liny.

W jaki sposób uwalnia się ptaszka? Sprawa wydaje się prosta. Na planszy znajdują się koła, a my musimy zawiązywać wokół nich linę tak, aby nasz przyjaciel miał możliwość wyjścia z „ptasiego więzienia”. I o ile pierwsze poziomy raczej nikomu z Was nie powinny sprawić wiele problemów, o tyle zdecydowanie gorzej sprawa wygląda w dalszych etapach.

A wszystko to dlatego, że w późniejszych levelach można spotkać się z wieloma różnymi „przeszkadzajkami” w postaci, chociażby, ognia, przeszkadzających nam ptaków, a nawet samych kół, które zaczynają się ruszać, utrudniając nam tym samym zawiązywanie liny i ograniczając nasze możliwości.

Na pewno atutem Rope Rescue jest też oprawa graficzna, która nie należy do najnowocześniejszych, ale jest niezwykle przyjemna dla oka i robi bardzo dobre wrażenie na graczu.

Nie można też bez wątpienia narzekać na ilość plansz dostępnych w opisywanej przez nas grze. Jest ich bowiem około sześćdziesięciu, a to nie mała liczba.

Szkoda tylko, że Rope Rescue kosztuje w AppStore aż $2.99, bo jest to jednak mimo wszystko spora kwota (na pewno nie dla fana gier logicznych ;)).

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button