Robinson – spróbuj przeżyć na bezludnej wyspie

Jeżeli lubisz gry przygodowe, w których liczy się nie zwinność czy refleks, a przede wszystkim umiejętność szybkiego rozwiązywania trudnych problemów, to z całą pewnością powinieneś zainteresować się produkcją z tego wpisu. Robinson to gra, w której wcielamy się w postać rozbitka zmuszonego radzić sobie na wyspie pozbawionej ludności tubylczej. Myślisz, że opanowałeś już sztukę mobilnego survivalu? Jeżeli tak, to przygoda czeka na Ciebie!

Zafascynowani programem Brytyjczyka, Bearego Gryllsa postanowiliśmy poszukać produkcji, w której będziemy mogli – bez jakiegokolwiek ryzyka utraty zdrowia – sprawdzić, czy poradzilibyśmy sobie w niezwykle ekstremalnej sytuacji. I w taki właśnie sposób natrafiliśmy na grę Robinson, która zaskoczyła nas pozytywnie niemal od razu.

Tak, jak już wspomnieliśmy we wstępie, głównym bohaterem opisywanej przez nas gry jest tytułowy Robinson, człowiek, który trafia na bezludną wyspę i musi starać się przetrwać, żyjąc w zgodzie z mściwą naturą. Sama produkcja wygląda na typową grę strategiczną, chociażby dlatego, że całą wyspę widzimy w niej z góry, a i naszą postacią nie kierujemy bezpośrednio, a tylko wyznaczamy jej zadania do wykonania.

W trakcie rozgrywki można spotkać także kilka elementów zaczerpniętych  przede wszystkim z logicznych produkcji. Mamy tu chociażby na myśli możliwość łączenia ze sobą kilku przedmiotów, w celu utworzenia jednego, na przykład, jakiegoś narzędzia.

Oczywiście, programiści ze studia Pixonic nie zapomnieli też o tym, że nasz bohater musi coś jeść, a także w czymś mieszkać. W tym właśnie celu trzeba każdego dnia należy wycinać drzewa i zbierać inne surowce potrzebne do wybudowania nam dachu nad głową. Musimy również zatroszczyć się o pożywienie, dlatego przyjdzie nam nie tylko zbierać owoce z drzew, lecz także starać się stworzyć swoją własną małą osadę z kilkoma owocowymi krzewami.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną w Robinsonie, to raczej nie można się tutaj do niczego przyczepić. Każdy element wygląda na solidnie przygotowany, co jest dużym atutem aplikacji, który sprawia, że grając w grę, nie jesteśmy zmuszeni patrzeć na jakieś wizualne nieścisłości.

Robinson jest do pobrania z Google Play za darmo. Czy warto pobrać tę produkcję? Jeżeli jesteście miłośnikami gier przygodowych, to na pewno tak.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button