Rival Knights – rycerska gra akcji od Gameloft’u

Chyba sami przyznacie, że średniowieczne walki rycerzy średnio pasują do kobiet. Mimo tego, że to zwykle mężczyźni dobierają się do tego typu gier, postanowiłam przyjrzeć się bliżej Rival Knights i ocenić produkcję dość obiektywnie.

Akcja gry toczy się w iście średniowiecznych czasach. Głównymi bohaterami są rycerze, którzy dzielnie walczą ze sobą na koniach. Wygrywa ten, który zrzuci wroga z siodła jako pierwszy. Przedzierając się przez kolejne ligi z wielkimi mistrzami na czele, staramy się osiągnąć sukces i zdobyć królewską nagrodę.

Za każdy sukces jesteśmy nagradzani złotem, które następnie możemy wydać na ulepszanie bohatera, bądź konia. Wszystkich fantów do odblokowania w grze jest ponad 120, więc zwiastuje to owocne godziny zabawy.

Sterowanie odbywa się w pozornie prosty sposób, gdyż poprzez dotykanie dowolnej części ekranu w kilku momentach. W praktyce pierwsze kliknięcie powinno się odbyć w momencie zobaczenia ,,go” na ekranie (dzięki takiemu pacnięciu zyskamy dodatkowe punkty), kolejne w trakcie napędzania konia (na ekranie ukaże się zakres z trzema małymi polami – by idealnie trafić, należy uderzyć w zielony punkcik). Najważniejszym chyba momentem w grze jest próba pokonania przeciwnika.

Napierający z przeciwnej strony jeździec, kieruje w naszą stronę broń rycerską (np. kopię) – w momencie zetknięcia się dwóch postaci, czas zwalnia a my musimy jak najdokładniej wycelować w kilka strategicznych miejsc na ciele przeciwnika. Jeżeli nam się uda, wygrywamy i przechodzimy do kolejnej walki. Jeżeli nie musimy zacząć od początku.

System mikropłatności oczywiście w produkcji Gameloft’u istnieją, lecz nie dają w kość. Można świetnie bawić się godzinami bez wydawania zbędnych pieniędzy na niebieskie diamenciki. Samymi walkami jesteśmy w stanie szybko zarobić na ulepszenia i nowe zakupy.

Pobierz grę w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button