Remote SMS – nie lubisz pisać sms-ów? W takim razie to coś dla Ciebie!

Z pewnością znajdą się wśród naszych czytelników osoby, które nie za bardzo lubią wysyłać, a dokładniej mówiąc pisać, wiadomości tekstowych za pomocą swojego telefonu. To właśnie przede wszystkim ich powinna zainteresować aplikacja „Remote SMS”, dzięki której możemy wysyłać sms-y z naszego komputera.

Wyjaśnijmy pokrótce w jaki sposób działa opisywana przez nas aplikacja. Uruchamiamy „Remote SMS” na swoim telefonie, a następnie, poprzez sieć bezprzewodową czy też kabel USB, łączymy się z naszym komputerem.

Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, wyświetli nam się adres IP, który musimy wpisać do naszej przeglądarki znajdującej się w komputerze. Ostatnim krokiem jest już wybranie adresata naszej wiadomości oraz napisanie treści za pomocą klawiatury komputerowej.

Niestety, aplikacja „Remote SMS”, choć jest niezwykle przydatnym narzędziem, posiada również kilka mniejszych bądź większych wad. Z pewnością do jednej z tych większych zaliczyć można to, że aplikacja bardzo szybko zużywa baterię w naszym smartfonie.

Dodać również trzeba, że programu nie powinniśmy korzystać poza siecią domową. A wszystko dlatego, że adres IP, na który musimy wejść, by wysłać wiadomość, jest ogólnodostępny nie tylko dla nas, ale dla każdego użytkownika podpiętego do danej sieci bezprzewodowej.

W Android Market znajdują się dwie wersje „Remote SMS”. Pierwsza jest bezpłatna i zawiera wszystkie z podanych wyżej funkcji. Druga, kosztująca około dziewięciu złotych, posiada dodatkowo m.in. możliwość hurtowego wysyłania wiadomości i ochronę adresu IP, z którego wysyłamy sms-a.

Darmową wersję można pobrać STĄD, natomiast płatną znajdziemy pod TYM adresem.

 

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button