AndroidDarmoweiOSWindows Phone

Regionalny System Ostrzegania – niech to będzie podręcznik superbohatera

Aplikacja Regionalny System Ostrzegania (w skrócie RSO) powstała z inicjatywy  Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, oraz współpracy z Telewizją Polską. Takie narzędzie może wydawać Wam się niepotrzebne, jednak po dokładnej jego analizie stwierdzam, że każdy człowiek powinien posiadać tego typu program na swoim telefonie.

rRSO to nie tylko aplikacja do ostrzegania. To świetny przewodnik po różnych zagrożeniach i sytuacjach zdarzających się w codziennym życiu. Pierwszą rzeczą, jaką robimy po uruchomieniu, jest wybranie województwa. Dzięki temu aplikacja dostosuje ostrzeżenia do naszego aktualnego miejsca pobytu.

Wśród ostrzeżeń znajdziemy: informacje ogólne, meteorologiczne,hydrologiczne, oraz stany wód. Wszystkie razem możemy przejrzeć w oddzielnej zakładce, mając wszystko skondensowane. Każde zagrożenie jest dokładnie opisane. Autorzy odpowiednio kierują użytkowników do innych zakładek aplikacji, w których znajduje się więcej przydatnych informacji.

rso

Jeżeli wybieramy się w podróż, możemy skorzystać z podpowiedzi twórców. Jeżeli zdarzyła nam się sytuacja awaryjna (wypadek, pożar, podtopienie, epidemie, terror), również będziemy wiedzieć krok po kroku co robić.

W aplikacji nie zabrakło także takich zakładek, jak ewakuacja, alarmowanie i ostrzeganie, poradnik obywatela, pogodowe zjawiska ekstremalne itp. Prawie zawsze podczas niebezpieczeństw mamy w kieszeni smartfona. Jeżeli popadniemy w panikę, ciężko nam będzie przypomnieć sobie procedury obowiązujące w danych sytuacjach. Właśnie dlatego tak ważne jest, by mieć w pamięci telefonu Regionalny System Ostrzegania – wystarczy przeczytać (nawet podczas ogromnego lęku), by pomóc sobie i innym.

rs

Aplikację zdecydowanie zostawiam na swoim urządzeniu i Wam polecam to samo. Niby życie jest spokojne, ale czasem zdarzają się sytuacje, w których często nawet profesjonaliści nie wiedzą jak się zachować. Niech to będzie podręcznik superbohatera :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), Google Play, bądź Windows Marketplace. 

Item not available.

Review Overview

Wykonanie
Pomysł
Przydatność

Polecamy!

Tę aplikację powinien posiadać każdy odpowiedzialny człowiek!

Tagi

Podobne

Back to top button
Close