Read It Later – przeglądanie internetu w trybie offline

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że podczas porannego przeglądania internetu natrafiłeś na bardzo ciekawy artykuł, lecz musiałeś już wychodzić z domu? Teraz już nigdy więcej nie będziesz miał takiego problemu i nie wychodzi tu o wykupienie danych pakietowych, ale o program „Read It Later” , dzięki któremu będziesz mógł czytać teksty z internetu w trybie offline.

Podczas pierwszego uruchomienia „Read It Later” jesteśmy poproszeni o założenie konta, dzięki któremu możemy korzystać z wszystkich funkcji oferowanych przez aplikację oraz oglądać w trybie offline te strony, które zapisaliśmy, używając, na przykład, komputera stacjonarnego bądź tabletu. 

Aplikacja współpracuje z większością przeglądarek internetowych, oferowanych na system Android, a sama praca z nią jest w miarę prosta i nie wymaga wielu wyjaśnień. Po prostu podczas przeglądania sieci wybieramy interesującą nas stronę, a następnie zapisujemy ją w „Read It Later”, dzięki czemu możemy do interesującego artykułu czy newsa wrócić dosłownie w każdej chwili nawet bez dostępu do internetu.

Oczywiście, „Read It Later” nie daje możliwości przeglądania wszystkich zasobów stron internetowych, lecz jest świetnym narzędziem dla tych, co lubią czytać różnego rodzaju artykuły naukowe czy blogi, wymagające stałego dostępu do Internetu.

Co bardzo ważne, autorzy opisywanego przez nas programu pomyśleli również o osobach, które nie mają dużo miejsca w pamięci telefonu i specjalnie dla nich przygotowali opcję zapisywania stron internetowych w formie tekstu.

Podsumowując, „Read It Later” to niezwykle przydatne narzędzie dla ludzi posiadających ograniczony dostęp do internetu, których jednocześnie nie stać (lub nie chcą wydawać pieniędzy) na wykupienie danych pakietowych. Niestety, funkcje opisywanej przez nas aplikacji mogą zainteresować raczej jedynie osoby, które lubią czytać gazety bądź blogi online.

Program można pobrać z Android Marketu w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button