Qvoid – „kwadraciasta” łamigłówka

Jeżeli wśród dotychczas zrecenzowanych przez nas łamigłówek mobilnych nic nie przykuło Twojej uwagi, być może do gustu przypadnie Ci oryginalna gra logiczna zatytułowana Qvoid, która charakteryzuje się sympatycznym bohaterem oraz ciekawą rozgrywką.

Najważniejszą postacią, a raczej przedmiotem, gry Qvoid jest bezimienny kwadrat, który uwielbia się uśmiechać. Wspomniany jegomość posiada zdolność przenoszenia kolorów, a żeby nie było zbyt nudno, musimy jako gracze tę jego umiejętność wykorzystać. Jak? Po prostu usuwając wybrany kolor z jednego z kwadratów i przenosząc go na drugi.

W praktyce rozgrywka w produkcji od Gavina Game polega na poruszaniu się „kwadraciastym” bohaterem po jego kolegach i przemieszczeniu kolorów z jednego miejsca na drugie. Pamiętać trzeba przy tym, że wykonać zadanie jesteśmy w stanie tylko i wyłącznie wtedy, gdy spadniemy na dany kwadrat odpowiednią ścianą. „Odpowiednią”, czyli tą, na której chwilę wcześniej umieściliśmy kolor.

Na pierwszy rzut oka Qvoid wydaje się być nieskomplikowaną produkcją. Pierwsze poziomy w grze faktycznie nie należą do najbardziej wymagających. Im jednak dalej jesteśmy, tym robi się coraz trudniej.

Nawet więc jeśli jesteście już doświadczonymi użytkownikami mobilnych łamigłówek, nie powinniście narzekać na zbyt niski poziom trudności w opisywanej przez nas aplikacji. Szczególnie, że leveli jest aż 120, tak więc na pewno w którymś momencie gra zacznie sprawiać Wam pewne problemy.

Zazwyczaj nie wspominamy o oprawach graficznych w grach logicznych. Tym razem musimy jednak to zrobić. Dlaczego? Ze względu na to, że wizualnie Qvoid prezentuje się bardzo dobrze i – naszym zdaniem – należy do jednych z lepiej zrobionych łamigłówek na iOS-a. Zresztą pisać wiele nie trzeba – wystarczy zobaczyć screeny czy filmik zamieszczony na końcu tego wpisu.

Opisaną przez nas aplikację znajdziecie w AppStore. Zazwyczaj jest ona płatna, choć od czasu do czasu można natrafić na promocję, w ramach której udostępniana jest za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button