Co to jest? – czyli quiz dla mniej i bardziej zaawansowanych

Co to jest? to aplikacja dwóch polskich autorów: Irka Adamca i Łukasza Jakowskiego. Panowie postarali się o to, by każdy uczestnik quizu znalazł kategorię dla siebie. Czym jest opisywana w tym wpisie produkcja? Testem wiedzy, podzielonym na cztery poziomy trudności. Łatwy przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci, średni i mieszany dla każdej grupy wiekowej, natomiast trudny dla tych, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę w wielu dziedzinach.

W teorii wszystko jest proste. Zajmijmy się jednak praktyką. W każdym z trybów mamy do odgadnięcia nieskończoną ilość pytań. Zależy nam na tym, aby uzyskać jak największą ilość punktów. Im szybciej zaznaczymy odpowiedź, tym więcej ich zdobędziemy.

Zaczęłam od trybu łatwego, by przejść go z zamkniętymi oczami. Okazało się, że wcale nie było tak prosto, jak się spodziewałam. Każde pytanie jest skonstruowane pod kątem widocznego powyżej zdjęcia. Zawsze jest jedna prawidłowa odpowiedź, wymieszania pomiędzy trzema innymi propozycjami.

W trakcie gry mamy 3 koła ratunkowe. Pierwszym jest 50:50, znane nam z Milionerów, drugim – zamiana pytania, trzecim natomiast zatrzymanie czasu (możemy zajrzeć do Wikipedii, czy poszukać prawidłowej odpowiedzi w głowie). Mój maksymalny wynik do tej pory to trochę ponad 70 punktów. Zależnie od tego, do którego z poziomów trudności podchodzimy, trafiamy na większy, lub mniejszy mnożnik.

Kilka słów odnośnie grafiki. No cóż – panowie mogli się lepiej postarać. Jest trochę surowo. Podobną kolorystykę miałam na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy :) Plus wielki za to, że nasi rodacy wydali produkcję w języku polskim, a nie – jak ich koledzy – angielskim.

Pobierz za darmo w Google Play.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close