Quipper – sprawdź swoją wiedzę

Każdy z nas posiada jakąś wiedzę. Jedni mniejszą, drudzy większą. Niektórzy posiadają wiedzę w danych dziedzinach, a wielu ma ją po prostu ogólną. Warto więc czasem ją sprawdzić, a możemy to zrobić za pomocą quizów. Dla wielu może to być także po prostu jeden z wielu sposobów spędzania swojego wolnego czasu. Każdy lubi co innego. Dla takich więc osób mamy aplikację o nazwie Quipper.

Czym więc jest ten prosty program? Służy on do rozwiązywania przeróżnych quizów. Tych jest ponad dwa tysiące, a więc jest w czym wybierać. Każdy znajdzie coś dla siebie. Quizy posegregowane są według kategorii. Geografia, testy dla dzieci, języki, newsy. Wszystkich dziedzin nie sposób wymnienić, bo mamy także podkategorie. Jeśli chodzi o jakość quizów, to raczej nie ma zbyt wiele do zarzucenia. Wszystkie jednak są w języku angielskim i nie ma tutaj niczego po Polsku. Niestety. Jest to ogromne utrudnienie dla osób nie znających tego języka. No ale wyobraźcie sobie ile byłoby pracy w tłumaczeniu kilku tysięcy
quizów na kilka języków. Jest to wręcz niewykonalne, a używanie translatorów może czasem kompletnie zmienić sens zdania na taki, który będzie niepoprawny i może on wypaczyć wyniki.

Jeśli chodzi o sam wygląd i wygodę interfejsu, to można powiedzieć, że jest dośc dobrze. Dostajemy pytanie i cztery opcje wyboru. Jeśli już się na którąś zdecydujemy, to klikamy w nią i pojawia się czy jest to poprawna, czy niepoprawna odpowiedź. W przypadku wybrania błędnej dostajemy stosowne wytłumaczenie dlaczego tak, a nie inaczej. Przy wybraniu poprawnej pokazuje nam się najpopularniejsza odpowiedź i stosunek jej do innych w procentach. Mamy też takie coś jak statystyki, gdzie znajdziemy ilość pytań, które przeczytaliśmy czas, ilość tematów oraz odpowiedzi poprawne czy błędne.

Polecamy, bo jest ona dostępna za darmo w Google Play

Zakłady bukmacherskie

Back to top button