Quiet, Please! – ciężkie jest życie zmęczonego ucznia

Każdy z nas chodził kiedyś do szkoły i pamięta, jak czasem męczące było życie ucznia. Pisanie wypracowań czy innych prac domowych, uczenie się na klasówkę i czytanie lektur – zapewne nikt  nie wspomina tego najlepiej i trudno się dziwić. W końcu wszystkie te czynności zabierały nam ogromną ilość wolnego czasu, którą moglibyśmy wykorzystać na odpoczynek. Jak się okazuje, nie tylko nadmiar szkolnych prac jest powodem, przez który nie mamy możliwości zrelaksowania się po szkole. Bohaterka gry „Quiet, Please!” żadnych ćwiczeń nie ma zadanych, a i pracy klasowej się nie spodziewa. Niestety, odpoczywać też nie jest w stanie, bo wokół niej panuje niesamowicie deprymujący hałas.

Główną postacią opisywanej w tym wpisie produkcji jest dziewczynka, która powróciwszy do domu ze szkoły, postanawia położyć się do łóżka i całkowicie się odprężyć. Jak na złość naszej bohaterce, jej sąsiad akurat teraz musiał włączyć kosiarkę, tata zaczął głośno oglądać telewizję (za sprawą tego sąsiada pewnie) , a rodzeństwo – jak to rodzeństwo – zaczęło marudzić jej pod nosem. Do tego całego hałaśliwego grona doszła, oczywiście, również i kochana mamusia, która dba o edukację swojego dziecka i zagania je do nauki (mimo że nie ma jutro żadnej klasówki!). Jak możecie się domyślić, cała ta zaistniała sytuacja mocno zdenerwowała dziewczynę. Nie zamierzała ona jednak płakać nad swoim ciężkim losem, lecz zakasała rękawy i wzięła się do pracy, by zniwelować wszelki hałas.

Jako gracze, musimy, rzecz jasna, pomóc uczennicy z „Quiet, Please!” znaleźć sposoby na uciszenie zarówno hałaśliwych urządzeń, jak i ludzi. Sprawa wygląda prosto: najpierw szukamy w domu odpowiedniego narzędzia do zabicia hałasu, a następnie wykonujemy całą „brudną robotę”.

I tak: jeżeli chcemy, na przykład, uciszyć rodzeństwo, musimy położyć je spać, a żeby dostać się na trawnik sąsiada trzeba najpierw w odpowiedni sposób „zaprzyjaźnić się” z jego psem. Oczywiście, nie będziemy Wam tu podawać wszystkich rozwiązań. Nie chcemy bowiem psuć Wam dobrej zabawy. Tym bardziej, że produkcja Nostatic Software jest bardzo krótka i po pierwszym przejściu raczej już nie nadaje się do ponownego odtworzenia. Trzeba więc korzystać z jej atutów póki można ;)

Bardzo interesujący pomysł na rozgrywkę to nie jedyny powód, dla którego postanowiliśmy opisać Wam „Quiet, Please!”. W owej produkcji spodobała nam się także pikselowa grafika i występujące w niej dość oryginalne efekty dźwiękowe przypominające stare dobre czasy pierwszych komputerów. Nie każdy musi mieć jednak podobny gust do naszego, dlatego to Wam pozostawiamy do oceny audiowizualną oprawę produktu Nostatic Software.

„Quiet, Please!” można pobrać z Google Play. Cena gry jest niska, gdyż nie przekracza 4 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button