QR Droid – zeskanuj wirtualny świat

Kody QR stają się bardzo popularne,  choć wynaleziono je już w 1994 roku w Japonii. Kod ten umożliwia kodowanie znaków należących do różnego rodzaju alfabetów, w tym także arabski, japoński czy cyrlicę.

Kody QR generuje się bardzo łatwo, dlatego też w gazetach przy reklamach takie kody zawierają np. link, na który zostajemy przekierowani, kiedy odczytamy kod.

Najczęściej pod linkami kryją się teksty, zdjęcia czy dźwięki. System ten działa także w przestrzeni, np. w Łodzi kody QR stanowią swego rodzaju przewodnik po mieście (pierwszy w Europie), kody znajdowały się przy najciekawszych obiektach w mieście.
Jedną z najbardziej popularnych aplikacji na Androida, która odkodowuje kody QR jest QR Droid (bezpłatny). Program waży zaledwie 3,4mb i jest dostępny w wersji polskiej.

Program pozwala skanować kod z aparatu, z zapisanego obrazka, z adresu obrazka, ale można także wpisać kod ręcznie.

Funkcja udostępniania pozwala na stworzenie własnego kodu QR, który może być: wizytówką, kontaktem, adresem www, aplikacją, dowolnym tekstem, obrazem, wydarzeniem z kalendarza, geolokacją, e-mailem, smsem lub wyłącznie numerem telefonu. Stworzony kod można zapisać i następnie udostępnić.

Aplikacja jest łatwa i szybka w obsłudze. Skanujesz, odczytujesz… i już. Zapraszamy do testowania na poniższym kodzie QR!

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button