Puzzles with Matches – „zapałkowa” matematyka

Przerzucając kanały w telewizorze, pewnie już nieraz natrafialiście na różnego rodzaju teleturnieje z łamigłówkami polegającymi na przestawianiu zapałek. Choć w tym wpisie nie napiszemy Wam, w jaki sposób można wygrać pieniądze w tego typu programach (choć w ogóle zastanawiamy się, czy można), to przedstawimy bardzo ciekawą grę, w której także będziecie mieli okazję rozwiązać matematyczne zagadki (i nie tylko) z wykorzystaniem wirtualnych zapałek.

„Puzzles with Matches” nie jest bardzo rozbudowaną aplikacją. Mimo to zawiera dwa tryby gry i aż 70 poziomów, dzięki czemu wszyscy fani gier logicznych powinni się nią zainteresować.

Tak jak już wspomnieliśmy Wam nieco we wstępie, główne zadanie gracza w produkcji Celtic Spear polega na przestawieniu zapałek w taki sposób, by stworzyć zgodne z prawdą równanie matematyczne. Oczywiście, wszystko brzmi w miarę prosto, lecz na pewno takie nie jest, szczególnie dla tych, co nie mają wykształconej umiejętności logicznego myślenia.

Poza czysto matematycznym trybem gry, w „Puzzles with Matches” można zagrać również w inne zabawy z zapałkami w roli głównej. Mowa tu o chociażby łamigłówce polegającej na ułożeniu konkretnej liczby figur z figur już zbudowanych (dość ciężko jest to wytłumaczyć, ale chodzi mniej więcej o to, by z, na przykład, 5 trójkątów ułożyć 8).

Wprawdzie w grach typowo logicznych raczej mało kto spodziewa się świetnej oprawy graficznej, wygląd opisywanej przez nas gry nie należy do najgorszych i na pewno nie będzie przeszkadzał większości niewybrednych użytkowników smartfonów.

Na koniec warto także wspomnieć o tym, że „Puzzles with Matches” można pobrać z Google Play zupełnie za darmo. Gdybyście więc mieli ochotę nieco pogłówkować, z czystym sumieniem możemy polecić Wam produkt Celtic Spear (a jak Wam się nie spodoba – po prostu go usuńcie).

Zakłady bukmacherskie

Back to top button