Przyjazny Szpital, czyli jak wytłumaczyć dziecku, że nie powinno bać się lekarza

Wśród naszych Czytelników jest zapewne sporo szczęśliwych rodziców, dlatego właśnie staramy się na bieżąco informować o wszelkich mobilnych nowościach stworzonych specjalnie dla Waszych pociech. W dzisiejszym wpisie chcieliśmy przedstawić aplikację „Przyjazny Szpital”, dzięki której dziecko nie tylko dowie się jak wygląda praca lekarza, lecz również przekona się do tego, leczenie szpitalne wcale nie musi być takie straszne, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

W jakim stanie jest nasza służba zdrowia każdy z nas dobrze wie. Na szczęście, póki co nie muszą sobie z tego zdawać sprawy nasze dzieci, które przecież i tak dosłownie mają alergię na słowo „szpital”.

Mimo tych wszystkich nieprawidłowości, uważamy, że pociechy powinny zostać uświadomione, czym zajmują się lekarze pracujący w szpitalu i jak sama ta praca wygląda. A z racji tego, że rodzice nie zawsze są w stanie spokojnie wypowiadać się o placówkach zdrowotnych, postanowiono stworzyć aplikację, która najlepiej wyjaśni dziecku, czym tak naprawdę jest szpital.

Zasada działania opisywanego programu jest bardzo prosta. W menu głównym dziecko wybiera zabandażowaną część ciała, a aplikacja pokazuje w jaki sposób wygląda leczenie wybranego przez malucha urazu. Wprawdzie nie jest to nic wielkiego, lecz dziecko na pewno dzięki temu lepiej zrozumie, czemu lekarz musiał mu, na przykład, unieruchomić rękę na pewien czas.

Oczywiście swego rodzaju przewodnik multimedialny po wszelkich zabiegach lekarskich nie jest jedyną opcją oferowaną w „Przyjaznym Szpitalu”. W produkcji Kainos Software dziecko dostaje bowiem także szansę na ułożenie puzzli związanych ze szpitalem oraz wzięcie udziału w zabawie polegającej na dopasowaniu powiązanych ze sobą elementów.

Przyjazny Szpital można pobrać z AppStore. Aplikacja nic nie kosztuje, a na pewno wiele może zdziałać.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button