Program TomTom trafił do Google Play

Długo wyczekiwany przez Androidowców program nawigacyjny TomTom pojawił się w Google Play. Jest drogi i dostępny w polskiej wersji językowej. Co poza tym? Wszystkiego dowiecie się z tego wpisu.

TomTom jest uważany za jednego z najlepszych producentów oprogramowania nawigacyjnego. W typowych urządzeniach z GPS-em jego produkty służą wielu kierowcom od kilku ładnych lat. Na rynku mobilnym holenderska marka jest jednak póki co nowicjuszem, co jednak nie oznacza, że nie warto interesować się jej aplikacjami.

W Google Play pojawiło się ostatnio kilka wersji programów nawigacyjnych od TomTom. Możemy kupić jedynie wersję z mapą Polski, bądź także skorzystać z innych edycji, na przykład, tych stworzonych z myślą o osobach jeżdżących po konkretnych częściach Europy.

Ceny aplikacji wahają się od 160 do nawet 320 złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że decydując się na zakup, otrzymuje się dożywotnią licencję, a nie tylko roczną czy kilkudniową. Poza tym, Holendrzy zapewniają, iż wszyscy Androidowcy, którzy w sposób legalny kupią program TomTom będą mogli liczyć aż na cztery aktualizacje w ciągu roku.

Opisywany program działa, oczywiście, w trybie offline. Interfejs w nim jest niezwykle przejrzysty i – co bardzo ważne – dostępny w polskiej wersji językowej.

Androidowy TomTom oferuje podobne funkcje, co jego konkurenci. Znaleźć w nim możemy mapki 3D, system ostrzeżeń o fotoradarach czy patrolach policyjnych (może być aktualizowany na bieżąco), a także ciekawą opcję pozwalającą na wyznaczanie tras z ominięciem tych, na których panują największe korki drogowe.

Osobom podróżującym z dziećmi może spodobać się w opisywanym programie funkcja umożliwiająca planowanie podróży z wykorzystaniem tylko i wyłącznie tych dróg, przy których jest najwięcej miejsc postojowych (czyli także barów, sklepów itp.).  Miłośnikom ochrony środowiska polecamy natomiast przetestowanie opcji wyznaczającej tzw. „trasy ekologiczne”.

Naszym zdaniem, aplikacja TomTom jest jak najbardziej godną uwagi produkcją mobilną. Jest droga, to fakt. Oferuje jednak całkiem sporo funkcji, a poza tym po zakupie można z niej korzystać dożywotnio, co jest ogromnym plusem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button