Prezentacja Padfone’a 2 już w przyszłym tygodniu

To nie żart. Mimo że od premiery Padfone’a minęło bardzo mało czasu, firma Asus już zapowiedziała premierę drugiej generacji swojego nowoczesnego połączenia smartfona z tabletem. Konferencja prezentująca wspomniane urządzenie odbyć ma odbyć się w przyszłym tygodniu, ale już dzisiaj znana jest pełna specyfikacja.

Według dotychczasowych informacji zamieszczonych w sieci, Padfone 2 pracować będzie na czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon S4 Pro, którego wspomagać będą 2 GB pamięci RAM. W porównaniu z pierwszym Padfonem jest to znacząca zmiana, gdyż posiadał on „zaledwie” dwa razy słabszy procesor i dwa razy mniejszą ilość pamięci RAM.

Nowoczesny smartfon od Asusa nie będzie należał do najmniejszych tego typu urządzeń na rynku. Zastosowano w nim bowiem ekran Super IPS+ o przekątnej 4,7″. Oznacza to, że nie będzie mógł równać się z Galaxy Note (i, naszym zdaniem, bardzo dobrze), lecz będzie podobnych rozmiarów co Galaxy S III, HTC One X+ bądź LG 4X, czyli bez wątpienia najlepsze obecnie smartfony dostępne na rynku.

Jeżeli wierzyć wszystkim informacjom, jakie pojawiły się w sieci, Padfone 2 wyposażony ma zostać w aparat 13 MPx, który ma zapewniać doskonałą jakość obrazu zrobionych zdjęć czy nakręconych filmów video.

W najnowsze urządzeniu od Asusa nie zabrakło również miejsca na wsparcie łączności LTE, modułu Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi, co, rzecz jasna, nikogo zbytnio nie powinno dziwić.

Mimo że o specyfikacji Padfone’a 2 wiemy już całkiem sporo, wciąż nie wiemy, ile będzie trzeba za niego zapłacić w sklepie. Przyznać trzeba, że parametry ma naprawdę bardzo dobre. Jeżeli jednak cena będzie wynosiła w naszym kraju prawie 3000 złotych, temu urządzeniu większość z nas pewnie podziękuje. A może się mylimy? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button