Portfel Pierwszaka – aplikacja ucząca dzieci posługiwania się pieniądzmi

Prędzej czy później, każde dziecko zacznie w końcu stykać się w codziennym życiu z pieniędzmi, dlatego tak ważna jest edukacja finansowa. Kilka dni temu Raiffeisen Bank opublikował w AppStore niezwykle ciekawy program „Portfel Pierwszaka”, który pozwala dziecku zapoznać się ze światem finansów, a także uczy wykonywania prostych matematycznych kalkulacji.

Już na samym początku wpisu warto napisać o tym, że Raiffeisen Bank postanowił w swoim nowym mobilnym projekcie wspomóc towarzystwo „Nasz dom”, któremu poświęcił w aplikacji „Portfel Pierwszaka” jedną z sekcji.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, bankowa aplikacja edukacyjna dla najmłodszych nie tylko jest w stanie nauczyć dzieci, jak korzystać z pieniędzy, lecz również zawiera lekcje typowo matematyczne, dzięki którym dziecko już zawsze będzie wiedziało, dlaczego gdy kupuje lizaka za 50 groszy, wyciągając złotówkę, pani ze sklepu oddaje mu jakieś pieniądze z powrotem.

„Portfel Pierwszaka” został podzielony na trzy tryby gry, tak więc dziecko samo może zdecydować, czego o pieniądzach chciałoby się nauczyć.

Pierwszą mini-grą są tzw. „Zadania edukacyjne”, w których gracz musi z własnych pieniędzy wybrać takie monety i banknoty, które łącznie dadzą sumę zamieszczoną na wyświetlaczu telefonu.

Jeśli chodzi o „Wirtualną kasę”, to sprawa jest tutaj dość prosta: w trybie tym dziecko bawi się w wirtualnego sprzedawcę, którego zadanie polega na wydawaniu reszty.

Ostatnią zabawą przygotowaną w „Portfelu” jest rozgrywka o nazwie „Łap oszczędności”, gdzie zadaniem gracza jest zebranie do skarbonki jak największej ilości pieniędzy.

Sam program dostępny jest w AppStore zupełnie za darmo. Nie pozostaje więc nam nic innego, jak zachęcić Was do pobierania i życzyć Waszym pociechom samych finansowych sukcesów ;)

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button