Pogodynka – świetny program do pogody w Polsce

Większość dostępnych programów do pogody na system Android jest dość prosta. Zwykle ograniczają się one tylko do tego, że wyświetlana jest tylko aktualna temperatura, czy są jakieś opady oraz widocznie zachmurzenie. Większość z nich słabo się sprawdza, gdyż serwisy, które dostarczają im informacji są zazwyczaj skierowane na cały świat i obejmują tylko największe miasta. Co więc, jeśli my mieszkamy w Polsce, a chcielibyśmy mieć lepszą, dokładniejszą pogodę? Wtedy warto ściągnąć aplikację o nazwie Pogodynka.

Co charakteryzuje ten program? Pierwszą i w sumie najważniejszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest to, że pogodynka zawiera w sobie informacje z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (w skrócie IMGW). To sprawia, że prognozy są najdokładniejsze ze wszystkich dostępnych w Google Play. Mamy tutaj naprawdę bardzo dużo informacji. Raczej nikomu niczego nie będzie brakowało. Wszystko to oczywiście dla konkretniej miejscowości, a tych jest w bazie 70 tysięcy.

Jedną z najważniejszych funkcji jest zdecydowanie możliwość czytania ostrzeżeń od IMGW. Naprawdę może nam to czasem uratować skórę, gdy będziemy na wycieczce i okaże się, że w naszą stronę zmierza gwałtowna burza. Wiadomo, że te czasem mogą być niebezpieczne.

Samo wykonanie aplikacji jest dość dobre i wszystko działa bez większyc problemów. Nie było kłopotów z uruchamianiem jej na urządzeniach z ekranem o wysokiej oraz o niskiej rozdzielczości. Niestety okazuje się, że często wybierając jaką rzecz jesteśmy informowani o tym, że opcja ta dostępna jest tylko w wersji PRO i trzeba ją zakupić.

Czy warto kupować wersję PRO? To oczywiście zależy od naszych wymagań. Jeśli potrzebujemy czegoś takiego jak pogodę godzinową dla każdego dnia, określanie pogody po pozycji GPS, grubości pokryw śnieżnych, temperatury wody, animowane zdjęcia radarowe Polski z kilku ostatnich godzin oraz parę innych udogodnień, to nie ma co się zastanawiać, bo jest to najlepsza aplikacja tego typu. Polecamy ją szczególnie turystom, którzy często podróżują.

Wersja darmowa oraz płatna.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button