Pocket Doorbell – program, który zadzwoni i uprzedzi o Twojej wizycie

W AppStore  jest wiele dobrych aplikacji, których wysokie oceny w żaden sposób nas nie dziwią. Od czasu do czasu natrafiamy jednak na mobilny produkt według nas całkowicie nieprzydatny, lecz wśród iPhone-owców niezwykle lubiany i ceniony. W dzisiejszym wpisie chcieliśmy zaprezentować Wam właśnie jedną z takich aplikacji. „Pocket Doorbell” to niezwykle prosty, a zarazem oryginalny, program, który…dzwoni do przyjaciela w momencie, gdy znajdujemy się niedaleko jego mieszkania. Brzmi interesująco, prawda?

Już we wstępie przyznaliśmy, że program z tego wpisu absolutnie nie przypadł nam do gustu. Z racji jednak tego, że na różnych forach coraz częściej pisze się o „Pocket Doorbell”, postanowiliśmy przedstawić Wam tę aplikację (w końcu ten blog tworzony jest dla Czytelników, a nie redaktorów). Być może bowiem dla Was także okaże się ona niezwykle użyteczna, tak samo jak dla kilku tysięcy innych ludzi z niej korzystających.

Pomysł na mobilny dzwonek do drzwi jest bardzo prosty. Wyobraźcie sobie sytuację, że stoicie pod blokiem kolegi i postanowiliście go odwiedzić. Oczywiście, nie wypada zapukać do czyichś drzwi bez uprzedzania, dlatego wyciągacie telefon i zaczynacie szukać swojego kolegi w liście kontaktów. Ta jednak jest na tyle pokaźna (zaraz się do tego odniesiemy ;)), że zamiast niej postanawiacie użyć „Pocket Doorbell”. Tutaj wszystko jest zdecydowanie prostsze – wystarczy jedno kliknięcie i program już dzwoni do wybranego znajomego.

No dobrze, wszystko ładnie, pięknie, lecz skąd program wie, do kogo ma wykonać telefon? Odpowiedź jest prosta, za pomocą GPS-a pobierana jest nasza aktualna lokalizacja, a następnie program – na podstawie książki adresowej w iPhonie – sprawdza, kto z naszych znajomych mieszka najbliżej miejsca, w którym obecnie przebywamy. I to właściwie tyle, co można powiedzieć o Pocket Doorbell.

Jeśli o nas chodzi, to program uznaliśmy za całkowicie nieprzydatny z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, nie wydaje nam się, by ktokolwiek miał tak wiele kontaktów w telefonie, że uruchomienie aplikacji zajęłoby mniej czasu niż wyszukanie znajomego na liście. Po drugie, jesteśmy zdania, że o swojej wizycie należy powiadamiać trochę wcześniej, a nie na minutę przed nią ;)

Wybór, oczywiście, należy jednak do Was. Jeżeli więc uważacie, że Pocket Doorbell może Wam się przydać, to odwiedźcie AppStore, skąd można pobrać nowoczesny dzwonek do drzwi zupełnie za darmo.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close