Pocket Doorbell – program, który zadzwoni i uprzedzi o Twojej wizycie

W AppStore  jest wiele dobrych aplikacji, których wysokie oceny w żaden sposób nas nie dziwią. Od czasu do czasu natrafiamy jednak na mobilny produkt według nas całkowicie nieprzydatny, lecz wśród iPhone-owców niezwykle lubiany i ceniony. W dzisiejszym wpisie chcieliśmy zaprezentować Wam właśnie jedną z takich aplikacji. „Pocket Doorbell” to niezwykle prosty, a zarazem oryginalny, program, który…dzwoni do przyjaciela w momencie, gdy znajdujemy się niedaleko jego mieszkania. Brzmi interesująco, prawda?

Już we wstępie przyznaliśmy, że program z tego wpisu absolutnie nie przypadł nam do gustu. Z racji jednak tego, że na różnych forach coraz częściej pisze się o „Pocket Doorbell”, postanowiliśmy przedstawić Wam tę aplikację (w końcu ten blog tworzony jest dla Czytelników, a nie redaktorów). Być może bowiem dla Was także okaże się ona niezwykle użyteczna, tak samo jak dla kilku tysięcy innych ludzi z niej korzystających.

Pomysł na mobilny dzwonek do drzwi jest bardzo prosty. Wyobraźcie sobie sytuację, że stoicie pod blokiem kolegi i postanowiliście go odwiedzić. Oczywiście, nie wypada zapukać do czyichś drzwi bez uprzedzania, dlatego wyciągacie telefon i zaczynacie szukać swojego kolegi w liście kontaktów. Ta jednak jest na tyle pokaźna (zaraz się do tego odniesiemy ;)), że zamiast niej postanawiacie użyć „Pocket Doorbell”. Tutaj wszystko jest zdecydowanie prostsze – wystarczy jedno kliknięcie i program już dzwoni do wybranego znajomego.

No dobrze, wszystko ładnie, pięknie, lecz skąd program wie, do kogo ma wykonać telefon? Odpowiedź jest prosta, za pomocą GPS-a pobierana jest nasza aktualna lokalizacja, a następnie program – na podstawie książki adresowej w iPhonie – sprawdza, kto z naszych znajomych mieszka najbliżej miejsca, w którym obecnie przebywamy. I to właściwie tyle, co można powiedzieć o Pocket Doorbell.

Jeśli o nas chodzi, to program uznaliśmy za całkowicie nieprzydatny z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, nie wydaje nam się, by ktokolwiek miał tak wiele kontaktów w telefonie, że uruchomienie aplikacji zajęłoby mniej czasu niż wyszukanie znajomego na liście. Po drugie, jesteśmy zdania, że o swojej wizycie należy powiadamiać trochę wcześniej, a nie na minutę przed nią ;)

Wybór, oczywiście, należy jednak do Was. Jeżeli więc uważacie, że Pocket Doorbell może Wam się przydać, to odwiedźcie AppStore, skąd można pobrać nowoczesny dzwonek do drzwi zupełnie za darmo.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button