Plunder Pirates – łupu, cupu, nie masz łupu!

Plunder Pirates to nowość, jaka pojawiła się w AppStore chwilę po uruchomieniu aktualizacji do iOS 8. Ciekawa tego, co znajdę w propozycji jabłuszkowego sklepu, od razu zabrałam się za testowanie. Gra od Rovio Stars okazała się takim zabijaczem czasu, że obudziłam się po przewidywanym czasie na testy.

Cóż – jak pewnie się domyślacie, w grze wcielamy się w rolę piratów, którzy plądrują okoliczne wyspy. Do naszych zadań nie należy jedynie pływanie po oceanach i zdobywanie łupów. Przede wszystkim musimy stworzyć swoją własną wyspę, na której załoga naszych statków będzie czuła się bezpiecznie. Poza tymi plądrującymi, istnieją także piraci osiadli, którzy starają się zapewnić mieszkańcom wszystko, czego potrzebują. Musimy być w swoich poczynaniach samowystarczalni.

W grze przychodzi nam budować tawerny do rekrutacji piratów, kopalnie, specjalne punty rzemieślnicze, przystanie dla łodzi, dekoracje, obiekty obronne i inne. Za swoją pracę dostajemy wynagrodzenie. W przypadku opisywanej aplikacji dość fajnie rozwiązany jest system mikropłatności. Różowe diamenty są ekskluzywną walutą w grze. Możemy je jednak zdobyć za wypełnianie niektórych questów.

Na start otrzymujemy około 200 kamieni. Jeżeli nie będziemy w gorącej wodzie kąpani i na niektóre budowle poczekamy kilka minut, to ilość kryształków będzie tylko rosła. Co prawda część budowli zarezerwowana jest tylko dla bogatych graczy, lecz da się obejść bez nich. W końcu gracz premium musi mieć coś ,,ekstra”.

W trakcie gry przychodzi nam penetrować kolejne części mapy. Nie wiemy co mieści się pod kwadracikami, więc w zasadzie pływamy ,,na oko” i liczymy na to, że uda nam się odnaleźć jakąś krainę, która aż prosi się o wizytę. Co jakiś czas mamy okazję na zebranie bonusowej paczki z mapy bez konieczności dokonywania żadnych ataków.

icon
Plunder PiratesMidoki LtdGamesBezpłatneDownload
Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close